Cosesan comp

kuulemma kodeiinia mikä aiheuttaa huumaavaa oloa.
Itsellä on toi pullo mut en viitteis alkaa koko yskänlääkettä litkii. Ni saaks sitä kodea eroteltua mitenkään siit?
2378
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

yskänlääke yskään. panacod 500mg sisältää 30mg/tabu codeiinia, ja on hyvin yksinkertaista erottaa codeiini parasetamolista.
Ja panacodia kirjoitetaan sen kummemmin kysymättä särkyyn.

Äänestä
  • kiinteästä kodeiinivalmisteesta voi sen kodeiinin (ja kofeiinin) erotella parasetamolista ihan vaan vedellä ja suodatinpussilla, mutta nestemmäisestä en tiedä. voi tulla kaikkea muuta kivaa sekaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


siin on kirjoitti:

kuulemma kodeiinia mikä aiheuttaa huumaavaa oloa.
Itsellä on toi pullo mut en viitteis alkaa koko yskänlääkettä litkii. Ni saaks sitä kodea eroteltua mitenkään siit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu