Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Tarvitsen tietoa

Eli olen 20 vuotias mies ja haluaisin neuvoja/kikkoja siihen miten kestäisin kauemmin yhdynnän aikana. Jotenkin tuntuu vaikka kuinka yrittäisin rentoutua ja muuta vastaavaa niin en todellakaan kestä kovin kauaa yhdynnässä jos edes pääsen aina siihen asti. Nolottaa kun tyttöystävä haluaa seksiä mutta ei pysty sitä paljon tarjoamaan kun tulen niin nopeasti.

Tarvitsisin neuvoja ja nopeasti kiitos!!!
Jos netistä löytyy jotain sivustoja missä tähän asiaan olisi neuvoja niin joku kertokoon.
91281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Nussi, nussi ja kerran vielä nussi.
Pane naistasi niin palojon että hommeli tulee niin tutuksi ettei enää jännitä.
Jännitys ilmenee lerpahtamisena tai ennenaikaisena paukkuna.
Ruuti on liian kuivaa...
Simppeli neuvo, mutta toimii!
Tyttökin tykkää kun kerrot tavoitteen.

Äänestä
  • koskaan kun nussit huoria lerpahtanut?

    Äänestä

  • vain huoraa saa nussia kuin eläintä....

    Äänestä

Jouluyö, juhlayö!
Päättynyt kaikk on työ,
kaks vain valveill on puolisoa,
lapsen herttaisen nukkuessa
seimikätkyessään, seimikätkyessään.

Jouluyö, juhlayö!
Paimenill yksin työ.
Enkel taivaasta ilmoitti heill:
Suuri koittanut riemu on teill.
:,: Kristus syntynyt on:,:

Jouluyö, juhlayö!
Täytetty nyt on työ.
Olkoon kunnia Jumalalle,
maassa rauha myös ihmisille
:,: olkoon suosio suur! :,:

Äänestä

hanki kuudesti laukeava

Äänestä

Pystyt parantamaan kestävyyttäsi esimerkiksi treenaamalla lantionpohjan lihaksia (nosta tietoisella liikkeellä penis pystyyn ja rentouta, painona voit käyttää esim. pyyhettä peniksen päällä). Voit myös kokeilla vaihtaa asentoa kesken yhdynnän. Voisin kuvitella että netistä löytyy paljonkin vielä lisää, mutta tässä tällä erää. onnea yritykselle! ;)

Äänestä

Kumin käyttö auttaa, se vähentää tuntoa että kesto lisääntyy.

Sitten on myös olemassa puristusrenkaita, jotka laitetaan kalun varteen, tämän vehkeen avulla laukeaminen pitäisi olla hankalampaa, jolloin kesto lisääntyy. Itsellä vaan ei ole kokemusta kyseisestä vimpaimesta. Sen kuulemma pitäisi myös parantaa erektion kestoa. Näitä löytyy seksiliikkeistä, jos kiinnostaa.

Paras tapa on ehkä opetella pidättämään laukeamistaan. Kun tuntuu, että olet lähellä, niin jännität lihaksiasi ettet vain laukeaisi, kannattaa myös hiljentää tahtia. Tauon pitäminen lähellä laukeamista auttaa. Eli kun tunnet olevasi lähellä, niin pysähdyt hetkeksi ja vedät syvään henkeä ja rauhoitut. Jatkat sitten taas, kun tunnet olevasi valmis jatkamaan. Tästä tosin kannattaa myös kertoa tyttöystävälle, ettei hän ihmettele miksi pysähdyit yhtäkkiä ja puret hammasta jännittyneenä;)

Runkkaamalla voit myös opetella kestoa ja pidättäytymistä. Ei tosin kannata harjoitella liikaa, tai muuten ei virtaa riitä enää tyttöystävälle...

Äänestä

myös minun miehelläni ollut samaa ongelmaa... hän on 26 vuotias. Olemme seurustelleet pari vuotta, ja ensimmäisen puolenvuoden ajan emme pystyneet harrastamaan yhdyntää lainkaan, koska hän tuli heti. Netistä löytyy ongelmasta tosi hyvin tietoa kun etsii googlesta esim. hakusanoilla "liian nopea laukeaminen" tai "herkkä siemensyöksy". Apukeinoja on monia, ja ongelma nuorilla miehillä hyvin yleinen. Me ei oikeastaan kokeiltu mitään vippaskonsteja tai mitään erityisiä harjoituksia. Vaan oikeastaan, hän tyydytti minua ensin muilla tavoilla ennen kuin päästin hänet sisään. Ja kerta kerralta "kestävyys on parantunut".

Äänestä

En halua virnuilla mihinkään suuntaan , ongelma on harmittava. Itse olen saanut apua seuraavista : 1.runkkaa ennen "töitä" ,ja tee se piilossa .Itsetunto kohentuu , kun kaveri ei tiedä.
2.Jos käytät alkoholia , se pidentää seisokkia.Älä kuitenkaan käytä liikaa , muuten et pääse alkuunkaan. Voit ottaa välilläkin,mutta anna kalun olla sisällä ..
3. Juttele kaverisi kanssa asiasta,näin helpotat
psykkistä minääsi !

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Liian nopea kirjoitti:

Eli olen 20 vuotias mies ja haluaisin neuvoja/kikkoja siihen miten kestäisin kauemmin yhdynnän aikana. Jotenkin tuntuu vaikka kuinka yrittäisin rentoutua ja muuta vastaavaa niin en todellakaan kestä kovin kauaa yhdynnässä jos edes pääsen aina siihen asti. Nolottaa kun tyttöystävä haluaa seksiä mutta ei pysty sitä paljon tarjoamaan kun tulen niin nopeasti.

Tarvitsisin neuvoja ja nopeasti kiitos!!!
Jos netistä löytyy jotain sivustoja missä tähän asiaan olisi neuvoja niin joku kertokoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu