Ollaan tulossa Kuhmoon heinäkuussa pariksi päiväksi lomailemaan. Kysyisinkin mihin ruokapaikkaan kannattaisi suunnistaa, lähinnä onko sellaista jossa lapset saisi esim. pizzaa, mutta olisi muitakin vaihtoehtoja. Ja onko hinta/laatusuhde ok? Entäs illalla menopaikkoja, lähinnä jokin pubin tyylinen, jossa voisi muutaman tunnin istuskella (ei tarvitse mitään yökerho tai tanssipaikkaa)?
Mukavan helteistä viikon alkua sinne Kuhmoon!
Mukavan helteistä viikon alkua sinne Kuhmoon!
Vastaukset 13
Vanhimmat
pizzburgerissa(torin vierellä ihan keskustassa) syömässä ja siellä voi kyllä sen pari tuntisen istua olusellakin.Siinä kyseisen paikan vieressä on sit hotelli kainuun drinkkibaari jos pelkkiä juomia kaipaa.
mutta pizzat siellä on ihan hanurista.
Parhaat pizzat löytyvät kyllä Eskolta, vaikka olen kierrelly ympäri Suomea. Pizzat voisivat olla ainoastaan suurempia
kyseisen ravintolan keittiö on yleisesti työntekijöiden tupakkahuone. tämän näin ja koin kauan sitten työharjoittelussa. En ostaisi tuolta.
Äläpä pasko pesääs.
karmean näköinen sotku kyökin puolella. six en osta mitään sieltä... terroristi lookilta.
Minä en syö vessassa, etkä varmaan sinäkään.
Hällä väliä?
Mitähän mahtaa tarkoittaa "terroristi look" tässä tapauksessa? Onko ko. paikka jotenkin sen oloinen?
aina kun maailmalla pamahtaa, niin heti etsitään kuvan kera jotain tyyppiä joka näyttää pizzan vääntäjältä. eikö ne osaa muuta tehä ku pizzaa ja reppupommeja ???
saa: Neljä Kaesaa Lounas-Kahvila, Koulukatu 3,
Ruokala Maikki, Virkatie 2 sekä hyvää pizzaa: Neste Kuhmo Kotipizza, Kainuuntie 129.
Hyvää Ruokahalua ja TERVETULOA!
Nämä paikat kun vaan menee kiinni siihen aikaan, kun ihmiset menevät iltanälkäänsä tyydyttämään.
Pizzburger on enää illalla auki.
Matkahuollon luota saapi pizzoja myös ja vieläpä yö myöhään viikonloppuisin ja koko, näkö/maku on ihan kohdillaan kuin myös hintakin.
katkarapua... mieluummin syön kotona jos ei muut oo auki.