Aurinkomatkat tiedotti että chaikaa lukuun ottamatta muut hotelli käytössä:(
Hotelli chaika suljettu
tulvan takia
81945
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oliko kyseessä hotelli Chaika Beach? Jos on, niin mistä tiedät että se on suljettu. Itse en löytänyt aurinkomatkojen sivulta mitään siihen viittaavaa. Olen hommannut matkani Tjäreborgilta ja ihmetyttää niin paljon tämä tietämättömyys koko asiasta että en enää KOSKAAN asioi moisen firman kanssa.
Aamulla kun soitin ja kyselin että missä hotelleissa on ollut ongelmia niin eipä siellä mitään tiedetty eikä tuntunut kiinnostavankaan.
tiedon sain myös aamulla, kun soitin aurinkomatkoille. Chaika on kärsinyt pieniä vesivahinkoja, eikä toimi normaalisti.
että aurinkomatkoista sanottiin, että seuraavaa sadekuuroa odotetaan perjantaiksi, hyvin ehtivät paikat kuivua ennen sitä. Toivottavasti perjantaina ei tule kaatamalla vettä.
Eivät myöskään Tjäreborgin oppaat kovasti ole aktiivisia tiedottamaan asioista, saimme kokea sen karvaasti kun lento oli todella paljon myöhässä. Kyllä pistää harkintaan mennäkkö enää Tjäreborgin matkoille. Olisi se kumma jos jotain tietoa antaisivat asiakkailleen jotka jo reissunsa ovat maksaneet, turhaahan se.
Silloin jo moni sanoi,jos tulisi jokin katastrofi, niin miten oppaat silloin sekoilisivatkaan kun jo pelkkä lennon myöhästyminen sai oppaat ihan "pihalle".
Aurinkomatkojen ja Finnmatkojen nettisivulla on lyhyt tiedote Sunny Beachin tilanteesta, Tjäreborgilla ei mitään.
Satun tietämään, että osa oppaista on ollut myös tsunamissa. Eiköhän kriisitilanne ole ihan eri asia, kuin lennonmyöhästyminen. Huomasitteko senkin avuttomat turkulaiset, että siellä oli pari muutakin lentoa lähdössä samoihin aikoihin? Tuskin ne kaikki oppaat ehtii teitä hyssytellä ja varmasti ei huvikseen kuuntele teidän vittuilua. Ei varmaan oo helppo homma paimentaa tuhatta ihmistä kaikkia eri jonoihin. Kaikkihan ei pyöri teidän turkulaisten navan ympärillä! Hävetti suomalaisena katsoa vierestä teitä toisia suomalaisia.
Ei ole Chaika kokonaan suljettu. Vain ensimmäisen kerroksen huoneet on pois käytöstä,muuten toimii täysin normaalisti. Pyritään olla levittämättä vääriä huhuja ja siten aiheuteta v****tusta niille jotka ovat sinne lähdössä.
Ollaan parhaillaan Chaika Beachilla ja nyt taitaa olla jo alimmankin kerroksen huoneet kaytossa. Hissikuiluissa on viela vetta, joten hissit on poissa kaytosta. Ei syyta huoleen...hyvaa lomaa kaikille, jotka tanne on tulossa. Me lahdetaan tanaan takas Suomeen.