Jos haluaa antaa itsestään menestyvän ja trenditietoisen vaikutelman (esim. yökerhossa naisia iskettäessä), niin mitä tupakkamerkkiä kannattaa taskusta kaivella?
"Tupakoimattomuus on trendikästä" ei nyt käy. Oletetaan, että poltan kuitenkin. Mutta mitä merkkiä kannattaisi?
"Tupakoimattomuus on trendikästä" ei nyt käy. Oletetaan, että poltan kuitenkin. Mutta mitä merkkiä kannattaisi?
Vastaukset 11
Vanhimmat
Aika heikosti menee sinullakin, jos on pillunsaanti tupakkamerkistä kiinni...
Eli et siis ole menestynyt, mutta haluaisit näyttää siltä polttamalla jotain tietyn merkkistä tupakkaa? Aika säälittävää, eikö sinustakin?
Olen muuten aika varma, että et koskaan tule menestymäänkään. Jo tämä esityksesi on selkeä osoitus loistavasta tulevaisuudestasi, joka meni ohitsesi jo monta vuotta sitten.
Joten ehkä onkin paras, jos löydät jonkun tupakkamerkin, joka saa sinut näyttämään menestyvältä, pahalle haisevalta nikotiinin orjalta. Ihmiseltä, jolle joku voi antaa säälipillua. Jos vielä kulli silloin seisoo.
Melkoinen saarna viattomalle sivulliselle. Mikäs sinun persettäsi kalvaa?
Taidat olla ruma "älykkö", joka ei saa edes sitä säälipillua/kullia. Minä sentään menen pintaliitopaikassa täydestä - kunhan vielä oikean tupakkamerkin löydän.
Ja pintaliitopaikasta beibeä! Ou jea!
Aivan ;-)
Olen kanssasi samaa mieltä. Kyllä on hävytöntä tuollainen viettoman sivullisen nääsääminen...Toivotan onnea sinulle nyt kuitenkin sen oikean tupakkamerkin löytämisessä :-) Koita vaikka Klubia
PS. Eikös ne "kovat" jätkät vedä aina Mallboroa BillMorrisin luomassa mielikuvassa tetsoni päässä, kireet farkut jalassa hevosen selässä.
Minun ongelmani?
Tajuta, että joutuu elämään samalla planeetalla tuollaisten tyhjien kiiltokuvien kanssa. Ihmisten, joilla ei oikeasti ole ehkä olemassa mitään evolutionistista arvoa millään olemassaolevalla elämän osa-alueella, ja joita ei edes olisi olemassakaan, mikäli älykkäät ihmiset eivät olisi rakentaneet maailmaa sellaiseksi, että geenipoolin matalassakin päässä majailevat olennot kykenevät elämään, vaikka eivät oikeasti mitään hyödyllistä teekään. Ovat vain kuormittamassa maapalloa.
Ja joita nyt esimerkiksi kiinnostaa löytää joku tietty objekti, joka kykenisi nostamaan heidän olemattoman itsetuntonsa sille asteelle, että he olisivat kykeneväisiä suoriutumaan luonnollisista toimenpiteistä, jotka miehet osaavat tehdä luonnostaan. Toimenpiteistä, kuten vaikkapa vastakkaisen sukupuolen lähestyminen ja ns. pillun saanti.
Ja mitä tarkoittaa, että menet täydestä pintaliitopaikassa? Täydestä kuin väärä raha? Kaunis mutta kuitenkin melko arvoton? Vähän kuin Martina Aitolehti ja monet muut turhuuden ja tuulen tavoittelijat. Vai onko hän edes kaunis? Hän ehkä kelpaa yhteen tai korkeintaan kahteen masturbaatiofantasiaan, mutta sen pidemmälle hän ei kanna. Tietysti kauneus on katsojan silmässä. Tähän väliin voit pilkata, siitä että pitääkö miehen masturboida, kun ei saa seksiä? Lupaan nauraa kommentillesi, tai ainakin hieman hymähtää.
Voidaanko lausettasi ajatella siten, että itsekin tiedät olevasi vain pelkkä kaunis, mutta sangen suuri valhe, ja tajuat sen itsekin?
Ihan oikeasti...
"Turhamaisuus on todellakin yksi lempisynneistäni..."
;-)
Loistavasti kirjoitettu. Olet selvästi syntynyt satiiriksi kolumnistiksi.
voi sanoa että et tule koskaan menestymäänkään, koska 99.999999% ihmisistä ei IKINÄ millään lailla menesty elämässään
Benson&Hedges
http://www.geocities.com/tupakkatupakka/idolit.htm
Ei voida sanoa, etteikö tupakka loisi jotain illuusiota nuoruudesta, voimakkauudesta ja menestyksestä.
Mutta mikä lie oikea merkki?
Kent ja Barclay liitetään usein menestykseen. Myös mainosten kuvat tukevat näkemystä.
http://www.geocities.com/tupakkatupakka/kent1.jpg
http://www.geocities.com/tupakkatupakka/barc1.jpg
Vapaampaan elämäntyyliin Lucky Strike
http://www.geocities.com/tupakkatupakka/lucky52.jpg
http://www.geocities.com/tupakkatupakka/lucky81.jpg
Tuon takia minäkin aikoinani tupakanpolton, kun se vaikutti niin coolilta.
Eipä se ole sitä enää.
Näihin verrattuna mitkä tahansa muut pötkylät (paitsi ehkä hyvät sikarit) ovat karsean hajuista junttitupakkaa. Eräs piipunpolttajakaveri totesi tuollaisen poltettuaan, ettei ole yhtä hyvää tupakkaa missään polttanut.