koira leirintäalueella

Hei! Loman koittaessa ja reissuja suunnitellessa tuli kysymys mieleen... Lieneekö kellään tietoa saako Kouvolan Tykkimäen vieressä olevalle leirintäalueelle leirimökkeihin viedä koiria?
3400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olisiko ihan mahdotonta soittaa sinne ja kysyä asiaa? Mie en ainakaan tiedä, saako...

Äänestä

sinne saa viedä, joten kaipa ne koiratkin on sallittuja. Olen itse siellä monena kesänä käynnyt. Koirat tulisi tietenkin pitää kytkettyinä oman vaunun/mökin/teltan lähettyvillä. Kannattaa kuitenkin vielä soittaa ja varmistaa asia, ettei tule mitää yllätyksiä.

Äänestä

kannataa katsoa tykkimäen sivuilta jos sieltä löytyy tietoa

http://www.tykkimaki.fi

Jos sieltä selviäisi ratkaisu tai katso puhelin numero ja soita!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tirskis kirjoitti:

Hei! Loman koittaessa ja reissuja suunnitellessa tuli kysymys mieleen... Lieneekö kellään tietoa saako Kouvolan Tykkimäen vieressä olevalle leirintäalueelle leirimökkeihin viedä koiria?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu