ibiza pitkäkestoiseksi

moi, olen ajatellut ostaa vuoden tai kaksi vanhan ibizan.

please kommentoikaa, onko ibiza teistä auto jonka kestävyys on samaa tasoa kokoluokan muiden autojen kanssa? toisin sanoen, kannaattaako mielestänne ostaa ibiza monivuotiseen käyttöön?
1645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yksinkertaisen rakenteen ansiosta kestävyys huollettuna on jopa parempi kuin useimmilla muilla. Omat kokemukset pohjautuu '99 bensa Cordobaan ja '02 diesel Cordobaan, näissä tekniikka on suunnilleen samaa kuin Ibizassakin.

Huoletonta menoa on ollut molemmilla Seateilla!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kumppaniksi kirjoitti:

moi, olen ajatellut ostaa vuoden tai kaksi vanhan ibizan.

please kommentoikaa, onko ibiza teistä auto jonka kestävyys on samaa tasoa kokoluokan muiden autojen kanssa? toisin sanoen, kannaattaako mielestänne ostaa ibiza monivuotiseen käyttöön?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu