Kaksosena osaan esittää asiat hyvinkin suoraan, on mukava nähdä vastapuolen välitön reaktio.
Mutta silloin, kun pitäisi ilmaista syvempiä välittämisen/rakastumisen tunteita, menee luu kurkkuun.
Kuulostaako tutulta???
(Vaadin kyllä suoruutta toiselta osapuolelta -tietenkin.)
PUHUTTEKO
8
1139
Vastaukset
- joku
tutulta...vähän liiankin kanssa.
- hehheh vaan
Miehellä on just se vika, että laukoo suoraan mitä vaan kelle vaan, joskus tosi loukkaavaan sävyynkin. Luulee olevansa nokkela, tai sitten vaan katsoo oikeudekseen kommentoida muiden tekemisiä.
Mies on hyvin huumorintajuinen kyllä, mutta kun pitäisi kertoa miltä jokin asia tuntuu, menee ihan lukkoon. Huokailee vaan, puhisee eikä kertakaikkiaan saa sanottua mitään! Musta tämä on kummallista, olen itse sellainen joka analysoi kaiken ja vielä ääneen.
Mies ei myös esim koskaan kertoile mitä päivällä on tapahtunut, ei seuraa muiden ihmisten toimia tms. mikä on musta outoa, olen itse tarkkailija ja kova puhumaan =)
Oletko samanlainen tuppisuu?- She-male
Olen kaksosnainen ja tapailen kaksosmiestä, joka on aivan samanlainen TUPPISUU. Ei taideta päästä koskaan puusta pitemmälle eli ASIAAN... Huoh! :)
- Sophie
Tutulta kyllä kuulostaa... Hieman liikaakin:( valitettavasti.
- SJP
Siis kyllä mäkin muuten puhun, mutta jos pitäisi varsinkin jotain romanttisia tunteita ilmaista ni läskiks menee:D Ja oon muutenki ite sellanen et en jaksa mitään romanttista hössötystä, varmaan just siks ku oon siinä ite niin onneton.
- oinaslö
minun emäntä on kaksonen ja se on just tuommone:DD.
- Gemi
jep jep!En ymmärrä mikä siinä on niin vaikea ilmaista syvimpiä tunteitaan rakkaudesta tms..kun muuten sitä suu vaahdossa on kertomassa kaikenmaailman totuuksia koko kansalle tuntemuksiaan säästelemättä, mutta yksi pieni rakkauden tunnustus on hirveän vaikea kakaista ulos ja vaatii ponnisteluja tullakseen ulos, vaikka tunteista ei olisikaan mitään epäselvyyttä.Vieläpä näin kahden vuoden seurustelun jälkeenkin!Käsittämätöntä!
- ...
minä ainakin aina kuvittelen mitä sanon, mutta tosi paikan tullen, en saa mitään asioita sanotuksi. kuvittelen aina, että lyön luun kurkkuun toiselle tunneasioissa, mutta sitten en saakaan sanotuksi sitä mitä ajattelin. pelkään liikaa että toinen pahoittaa mielensä pahanpäiväisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5252534Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial512217Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2032158Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle111497Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191450Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip491353- 971328
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom621131Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise911106Unohdettu parannuksen kaste
Kuinka kauan kestää helluntailaisten kastekoulutus ja onko se tosiaan parannuksenkaste koulutusta ?6931035