Steen1 tarinoi
metroväijyistä
73659
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No en tiedä kun en viitsinyt avata jonkun blogia.
Niin no tämä oli hänen käsityksensä tapahtuneesta.
Tietämättä tilanteesta yhtään mitään, voin sanoa että en usko.
Uskon kyllä tietysti sen, että "steen1" on nähnyt tilanteen näin kun kertookin.
Jotta voi tuomaroida, pitää kuulla molemmat osapuolet ja sitten vielä näytöt.
Onhan tuossa stoorissa nyt aivan ilmiselviä asiavirheitä, ei ole Steen-paralla mitään käsitystä laista, vartijan välineistä, oikeuksista tai yleisistä toimintatavoista. Ei siinä ole mitään epäselvää jos hän esittää että käsiraudat eivät olisi vartijalle sallittuja, ja että vartijan pitäisi rikkoa vaitiolovelvollisuus ja asiakkaan intimiteettisuoja alkaen täysin sivullisille pyynnöstä selvittämään mitä kiinniotettu asiakas on mahdollisesti aikaisemmin tehnyt jne.
Tuo teksti on aivan täynnä virheitä, ei niitä millään jaksa tähän luetella.
Korjaan nyt, tämä olikin tämä toinen Steenin tarina. Tässä ei ollut sitä käsirauta juttua, vaan tässä yrittivät käydä vartijan päälle kun tämä oli suorittamassa kiinniottoa. Eli järjestystä ylläpitävän henkilön vastustamista yrittivät, noin lainopillisesti.
vaikka viesti olikin täynnä valehtelua ja liioittelua. Ne, joilla ei ole mitään vartijoita vastaan eivätkä joudu heidän kanssaan tekemisiin, osaavat arvostaa vartijoita tai ainakin hyväksyvät heidät.
Kannattaa lukea kommentit juttuun. Saa ainakin motivaatiota taas lähteä seuraavaan työvuoroon. :)
...