Ihanaa. Uniklubin...

Ihanaa ihanaa

...laulaja on hiljaa! IHANAAA!

6

2390

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Campo

      Kannattaisi Uniklubin Jussin opetella laulamaan, ettei kävisi noin niin kuin kävi. Se on ihan puhtaasti laulutekniikasta kiinni. Ei muuta kuin laulutunneille, niin ääni kestää paremmin eikä kuulosta kamalalta rääkymiseltä.
      Esim. oopperalalulajat pystyvät laulamaan vaikka kahdeksan tuntia joka päivä, eikä äänelle käy mitään.

      • ||Jussin peipp||

        Hei campo! täs sulle: ensinnäkään ei ole kysymys mistään helvetin laulutekniikasta! vaan Jusun äänihuuleen, on tullut patti ja se on pahentunut. ja sinne on tullut verenpurkauksia! ja siksi hän joutuu leikkaukseen, ja siitä sairaslomalle! ei mistään äänen lähdöstä!!!!!!


      • suuripieni rokkari
        ||Jussin peipp|| kirjoitti:

        Hei campo! täs sulle: ensinnäkään ei ole kysymys mistään helvetin laulutekniikasta! vaan Jusun äänihuuleen, on tullut patti ja se on pahentunut. ja sinne on tullut verenpurkauksia! ja siksi hän joutuu leikkaukseen, ja siitä sairaslomalle! ei mistään äänen lähdöstä!!!!!!

        Rakas "peipp", kyllähän se vain niin on, että se kyhmy tulee väärästä laulutekniikasta / äänenmuodostuksesta, jos on tullakseen. Ääni pitäisi muodostaa palleassa, EI kurkussa. Ja se ääni saattaa kyllä lähteä, mikäli kyhmyä ei hoideta. Herääpäs lapsonen todellisuuteen äläkä kommentoi mitä sattuu. Itsekin olen UK:n fani, mutta nyt oli pakko palauttaa sinut todellisuuteen. Kiitos ja anteeksi.


    • Mirde

      Jussi laulaa kyllä mielestäni ihan helvetin hyvin ilman mitään laulutuntejakin.Ei sitä sitten mitään mahda jos Jusulle on tullut kyhmy:/Turha siitä kuitenkin noin kauhee meteli nostaa.Jussi vaan yksinkertaisesti keikkailee UK:n kanssa niin paljon että pakostikkin siinä jossain vaiheessa ääni lähtee.(Ja ehkäpä polttaa liikaa:D) Mutta anyway. Ei asialle mitään mahda.Kuitenkin Jussi pääsee syksyllä leikkaukseen ja silleen.Kyllä siinä taitaa jonkin moinen sairasloma olla edessä,mutta kyllä fanit sen kestää:>(itsestäni en olisi niin varma)
      En muuten noista "verenpurkauksista" ollut mitään kuullutkaan,mutta ehkä olen lukenut liian vähän lehtiä:DNo samapa tuo.

      • Jepsiduu

        kyllä hyvältä mutta varmasti laulutekniikkaa parantamalle vielä paremmalta. Mun käsityksen mukaan Jussi ei polta....


      • O
        Jepsiduu kirjoitti:

        kyllä hyvältä mutta varmasti laulutekniikkaa parantamalle vielä paremmalta. Mun käsityksen mukaan Jussi ei polta....

        mitkää äänihuulet vedä vittu päähäs ja painu vaikka jussin alkkareihin!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      68
      17533
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      43
      5341
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      303
      2916
    4. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      40
      2431
    5. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      169
      2358
    6. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      24
      1864
    7. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      6
      1752
    8. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1708
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      12
      1692
    10. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      411
      1628
    Aihe