Tunnistaako kani eri ihmiset ja jos niin kuinka. Eli jos toinen perheenjäsen ei ole osannut olla niin rauhallinen ja kani on hermostunut ja toinen osaa käsitellä niin tuleeko kanista silti vihainen kaikille
tunnistaako kani
ihmiset
3652
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kyllä meidän pupu oli selvästi mun kani. tuli luokse jne. isää aristi eniten, johtuen siitä että usein humalassa.
Kyllä ne mun mielestä tunnistaa ainakin omistajansa. Sen huomaa ainakin meillä käyttäytymisestä. Vaikka kani ei arka olekkaan, niin ei se niin rohkeasti oleile vieraampien ihmisten seurassa kuin minun. Ja ketään muuta kanini ei ole koskaan nuollut kuin minua ja pikkuveljeä. Äipän naama pestään miljoona kertaa päivässä :):)
Meitin kani ainakin on ihan kesy tapaus ja antaa aikas helposti kiinni kun pihallakin vapaana pomppii. Minun sylissäni kani tuntuu viihtyvän mielellään, mutta alkaa aina sätkimään, potkimaa ja rimpuilemaan, jos esim. isä ottaa kanin syliin, vaikka vain nostaakseen sen pois häkistä.
Olen siis tullut siihen tulokseen, että kani kyllä tunnistaa omistajansa.