Häämatkakohteita

minnamiettivä

Hei!

Kertoisitteko minne olette menossa häämatkalle tai missä olette olleet? Erityisesti talvikohteet kiinnostais, koska häät helmikuussa. Thaimaata ja Intiaa ajateltu..

4

1745

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • elokuun morsian

      matkakohde helmikuussa. Varsinkin etelän pikkusaaret ovat aivan ihania kuherruskohteita. Valkoista hiekkaa, merta, tropiikin luontoa, sukelluskohteita, mahtavaa ruokaa. Lisäksi maa on todella edullinen ihan kaikessa!

      En ole ollut siellä häämatkalla, mutta tammikuussa muuten lomalla yhteensä kolme viikkoa. Ihanimpia muistoja jäi just noilta saarilta. Bangkok oli mielenkiintoinen kyllä, mutta tosi kuuma ja ruuhkainen. Intiasta ei ole omaa kokemusta.

      Meidän häämatkakohteena tulee luultavasti olemaan joko Azorit tai Kreikan saaristo, mutta häät ovatkin elokuun lopussa, joten silloin Euroopassakin on lämmintä. Varakohteena on kaupunkiloma Riikassa ja siellä yksi tietty hotelli, mikäli aiemmin mainituista ei löydy sopivaa.

    • Mauritiustakin on kehuttu

      hyväksi paikaksi.

    • Josku

      Moi, Mentiin naimisiin Jamaicalla Montego Bayssa. Jamaicalla ja muutamalla muulla Karibian saarella löytyy hotelliketju Sandas. Ultra all inclusive hotelleja vain pariskunnille. Ihana ilmasto, mahtava palvelu. Matkat maksaa vähän enemmän, mutta perillä et rahaa juuri tarvitse. Voit nauttia aamiaisen Karibian meren rannalla, siirtyä hotellin yksityiselle rannalle tai uima-altaalle. Ohjelmaa pitkin päivää, kaikennäköisiä urheilumahdollisuuksia, tai voit vain löhötä. Janon tai nälän yllättäessä mietit vaan mihin ravintolaan tai baariin menisit. Vai uisitko vaan tiskille...Joka hotellista löytyy eri hintaluokan ja tason huoneita. Myös sellaisia missä on oma pikkuallas. Tilaa esite netistä ja matkan voit varata esim. Suomen matkatoimistosta, joka paketoi sinulle sopivan paketin. Ja minä voisin ryömiä matkalaukkuusi mukaan,jos näihin päädyt!! Sinne aina vaan kaipaan...Palvelu oli TODELLA MAHTAVAA. Jopa aamiaisella tarjoilija kantoi lautasen pöytään kun oli itse sen ensin täyttänyt. Seuraava tarjoilija toi kahvin pöyään, kolmas tuoremehun ja vettä jne..

    • Annlinn

      Hyvä vaihtoehto romanttiseksi häämatkakohteeksi suosittelen esim. ABC-saaret. Meidän häät oli helmikuussa ja suuntasimme silloin Aruballe, karnevaalit koettiin ja suomalaisia ei muita ollut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut = far-right Finns Party?

      Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M
      Maailman menoa
      31
      7024
    2. Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi

      Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja
      Maailman menoa
      107
      3775
    3. Ei me olla sielunkumppaneita

      jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v
      Ikävä
      45
      3743
    4. KÄVELYTREFFIT ?

      Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo
      Ikävä
      250
      1951
    5. Hevosmies kylän kunnioitettu herra

      Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka
      Hyrynsalmi
      33
      1830
    6. Porno-ope?

      Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e
      Maailman menoa
      40
      1817
    7. Opettaja teki pornoa sivubisneksenä

      Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn
      Maailman menoa
      27
      1266
    8. Meidän välillä on jotain erityistä

      ..ja ei mikään helpoin tehtävä olla erillään..❤️‍🔥
      Ikävä
      77
      1243
    9. Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?

      Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj
      Pori
      29
      1161
    10. Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille

      Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https
      Maailman menoa
      6
      1146
    Aihe