Silmät rähmii öisin niin paljon, että aamulla ripset ja silmän nurkat on ihan kellertävää töhnää täynnä. Onkohan tää allergian aiheuttamaa vai tulehdusta?! Silmät punoittaa hiukan ja verisuonia on myös katkeillut.
Silmien rähmiminen
3
4737
Vastaukset
- Lupu
Jos sulla silmät rähmivät kesäaikaan, se on todennäköisesti siitepölyallergiaa. Meidän perheessä silmät oireilevat jonkin verran keväisin ja kesällä. Kantsii mennä lääkäriin, niin se määrää lääkkeet. Voihan olla tulehduskin, mutta siihenkin tarvii silmätipat lääkäriltä.
- truman
Itselläni yliherkkyyttä tiettyjä ruoka-aineita kohtaan. Jollei tätä tiedä, niin joutuu panostamaan rahaansa moniin eri vaihtoehtoihin terveeksi pääsemisessä. Itselläni kului pari vuosikymmentä, kunnes tajusin tiettyjen ruoka-aineiden aiheuttavan oireet. Allergia poissulkeutui verikokeilla ja jäljelle jäi yliherkkyys.
- vaikuttaa
Eli jos silmät rähmii ja punoittaa, niin ovat aika varmasti tulehtuneet. Ei muuta kun kipinkapin lääkäriin hakemaan tipat.
Allergia ja se, että on ollut niin kuivaa että pölyä yms. on paljon ilmassa voi kyllä vaikuttaa. Itselläni on ollut aivan kamala kesä silmien kanssa. Ovat olleet vähän väliä tulehtuneet ja lisäksi jatkuva vetistys ja kutina... Siinä mielessä ihan kiva, että kesä alkaa jo olla lopullaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986348KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3555865Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602833Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521072268Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071958- 1251754
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191633Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811300- 731197
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331108