Kui moni käyny Kolmårdenissa? Millanen paikka? Näkeekö siellä kunnolla niitä eläimiä?
Kolmården? :)
4
901
Vastaukset
- lasten kanssa
muutama vuosi sitten. Hyvä paikka. Eläimet näkee aika läheltäkin. Kirahveja voi syöttää. Jonkinlainen safarikin oli, karhuja ja hirviä nähtiin autonikkunoista, ja muidenkin maanosien eläimiä. Apinatalo ykkönen, delfiinishow hyvänä kakkosena, aivan eri luokkaa kuin kotimainen.
Oltiin liikkeellä alkukesästä, jolloin vähempi väkeä, eikä esim norsulla ratsastamista vielä voinut harrastaa. Kannattaa varata koko päivä aikaa, nähtävää on paljon. Ruokailuhommeli oli hauska, lautaselle sai kasata mitä halusi, ja hinta määräytyi sitten kassalla lautasen koon ja sisällön mukaan. Pikaruokaakin on, ja muistaakseni hyviä paikkoja myös omien eväiden syönnille.
Hyvää matkaa! - Korkesaaren kanssa
samanlainen...
Minulle ainakin pettymys.
Se safari kantsii käydä ajamassa, se oli oikeastaan sen reissun ainut puoli.- marda
Meille taas safari oli pettymys oltiin heti aamusta matkassa ja leijonat makoilivat jossain kaukana etei niitä edes näkynyt.
Delffiinit oli tosi ihania ja hyvä esitys. Se jäi parhaiten mieleen.
- tihkusateella
Pienen sateen ansiosta kaikki jellonat yms. hyvin näkyvillä ja olisivat halunneet tehdä tuttavuutta lähemmin ellei henkilökunnan maasturit olisivat tulleet väliin... Itse eläintarha ok, kävelyä riittää. Köysiradalta ei nää oikein mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741014
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104868- 62863
- 45834
- 48771
- 49684
- 31639
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50570
- 38526