päiväkotien aidat

Pitääkö ensin jotakuta sattua, että päiväkotien aidat saadaan sen korkuisiksi, etteivät lapset pääse niiden yli? Nyt on tapahtunut ainakin kaksi tapausta lyhyen ajan sisään, ensin Ahvenistolla ja tänään Jukolassa!
2624
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Päiväkotien pihat tulisi aidata jollakin orapihlajalla tai vastaavalla, josta ei voi kiivetä yli eikä tee mieli mennä läpikään.

Voisivathan ne täditkin keskittyä lasten tekemisten seuraamiseen sen sijaan, että puhuvat kännykkään omia asioitaan tai jutustelevat keskenään. Jos lapsilla on mielenkiintoista tekemistä muuten, niin ei siinä aidan ulkopuolinen elämä kiinnosta. Eli tädit mukaan leikkimään.

Äänestä
  • Valitettavan usein huomaa sen että hoitajia kiinnostaa enemmänkin toistensa sielun-ja seuraelämä kun lasten vahtiminen...Toki poikkeuksiakin löytyy mutta oma lapsi pysyy kotihoidossa kunnes asioihin puututaan.Itse tiedän lähikunnasta myös karkaamistapauksia joita vaan voivotellaan vanhemmille ja osoitellaan sormella ns.
    Ottakaa ihmiset kantaa asiaan ja avatkaa silmänne että jälkikasvulle turvattaisiin turvalliset ja luotettavat hoitopaikat...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


!!!!!!!!! kirjoitti:

Pitääkö ensin jotakuta sattua, että päiväkotien aidat saadaan sen korkuisiksi, etteivät lapset pääse niiden yli? Nyt on tapahtunut ainakin kaksi tapausta lyhyen ajan sisään, ensin Ahvenistolla ja tänään Jukolassa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu