Mänty tukin katkaisu

minkä mittaseks mänty tukki tulis katkaista
51270
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Se kai riippuu ostajan toiveista, mutta yleensä mäntytukki on 5, 5,5 tai 6 metristä ?

Äänestä
  • mät katkotaan 31-58 dm... 15 senttiin... parru sit ..ja kuitua jos vielä tulee

    Niiin jos hinta vielä kohillaan ....

    Äänestä

Älä katkaise yhtään ainutta tukkia, ennen kuin olet löytänyt niille ostajan ja tehnyt kauppasopimuksen. Ja tietenkin saanut tukkien mitta- ja laatuliitteen.

Äänestä
  • silmävarainen katkonta!

    Äänestä

mee tukkeja katkomaan,eihä niistä enää oo ku polttopuuks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puupää kirjoitti:

minkä mittaseks mänty tukki tulis katkaista

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu