Minkälainen Smart "malli" olisi sopivin näin aloittelijalle? Ite oon ajatellu sitä sinistä, mutta ku vaimo sanoo että vihreä se olla pitää. Vaikea päätös!
Ja kun naapurin pihallakin komeilee aina silloin tällöin oikein monta Smarttia vierekkäin. On niillä kaksi sinistä ja jopa yksi sellainen Maxi malliston punainen näkyy olevan.
Auttakaa!
Smart
6
892
Vastaukset
- ....
Penskan ei kannata aloittaa edes. Ajokortinkin saat vasta vuosien päästä, joten autoilukin jää tuonnemmaksi.
- Spaddu
Kannattaa aloittaa Smartin sinisistä pienistä ja sitten siirtyä punaiseen ja ehkä maxiin. On muuten naapurillasi komea piha kun on heitelty erivärisiä Smart-askeja ja oikein Maxi Smartiakin sinne. Lienevät aktiivisia tupakanpolttajia. Mäkin näin tossa lähellä kadulla punaisen Smartin, mutta kyllä Marlboron aski on paremman näköinen.
- snowAngel91
siis käsitänkö väärin mutta aikuinen mies miettii millä merkillä pitäis alottaa..voi vittumajee..no ei todellakaan kannata ensinkään alottaa. eikä sillä oo periaatteessa väliä. tupakkaahan se on kumminki. vihreästä mä itse alotin. mut älä alota. siitä on oikeesti älyttömän kova homma päästä irti, ite sain lopetettua. poltan nykyään vaan jämät sillon tällön mikä on mielestäni suht järkevä ratkaisu.
- :DD
täälläkin sinä kakara päteet, vaikket tajuu ihmisten vitsejä. jämätupakoiden savuun!
- ..--
:DD kirjoitti:
täälläkin sinä kakara päteet, vaikket tajuu ihmisten vitsejä. jämätupakoiden savuun!
tukehu siis.
- snowAngel91
..-- kirjoitti:
tukehu siis.
mahtoiko olla vitsi vai mutta vastasinpa silti oman tietämykseni mukaan vaikka olisihan tuosta pitäny tajuta et se on huumoria.. :b
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1218696Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su4307947Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-115533Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite825179Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill295009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2373507- 1253214
Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin853109Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os353106Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps252710