Hei.
Pääseekö näin kesällä Kanarialle? Mikä olisi hyvä tapa? Valmismatka vai olisiko jokin muu halpa tapa matkustaa?
Pääseekö näin kesällä Kanarialle? Mikä olisi hyvä tapa? Valmismatka vai olisiko jokin muu halpa tapa matkustaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
lähdössä nyt heinä-elokuun vaihteessa kanarialle.
Itse suosin valmismatkoja. Tällä kertaa finnmatkoja. Tämä reissu tulee minulle ja miehelleni halvaksi sillä varasin matkan kun finnmatkoilla oli joku kampanja meneillään ja tuli mukavat alennukset. Taisi muuten olla viimisiä paikkoja. seuraavat matkat samaanpaikkaan samana päivänä maksavat jo pari sataa enemmän. kävi tuuri. kannattaa seurata matkatoimistojen tarjouksia. En tiedä miten onnistuu pelkät lennot ja hotellin hankkiminen paikan päältä. Minä tykkään siitä kun lomalle lähden että kaikki on valmiiksi järjestetty.
Jonkun matkatoimiston sivuilta nopeita lähtöjä.Kannattaa myös soitella matkatoimistoon että olet valmis lähtemään kun joku peruu matkansa.silloin saat varmaan halvimman matkan.jossa hotellit ja kyydit ja mahdollisesti ruoka samaaan hintaan.Blue1 myy pelkkiä lentoja mutta joudut silti vuokraamaan asunnon sieltä ellet ole teltalla matkassa.Leirintäalueet vois olla hyviä siinä tapauksessa.Itse sain viikon hotelliloman lennot aamiaisen Bulgariaan 220 eurolla kun soitin ja kysyin tarjouksia Tjäreborgilta.
ite en ymmärrä mix ei kanarialle tehä enempi matkoja kun siellä on ilmasto parempi kuin Kreikasssa esim. Ei tartte olla liika kuumasssa.
Ja taas...2006...