Nainen imaamina

Onko mahdollista että nainen toimii imaamina ? Onko mahdollista että nainen opettaa islamin oppeja ei-muslimille ?
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

nainen voi olla imaamina naisille

Äänestä
  • Nainen ei siis voi opettaa islamia miehille ? Ranskan maajoukkueen Ribery palasi islamiin koska hänen egyptiläinen vaimo kertoi islamista... Ent' Janne Holmen ? Ahvenanmaalainen vaimo egyptistä... Islam on siis vain miehille ?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


5Kolonna kirjoitti:

Onko mahdollista että nainen toimii imaamina ? Onko mahdollista että nainen opettaa islamin oppeja ei-muslimille ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu