Hei,
kirjoittelin eilen tunne ennustuksen keskustelupalstalle, voisitko katsoa tilannettani.
Sukset ovat ristissä aviomiehen kanssa. Minä en olisi halunnut käyvän näin. Päättyykö tämä liitto avioeroon vai saammeko vielä solmut auottua?
Jos ei hän, tuleeko joku muu? Milloin, noin suurinpiirtein.
kesäterveisin Inkku
kirjoittelin eilen tunne ennustuksen keskustelupalstalle, voisitko katsoa tilannettani.
Sukset ovat ristissä aviomiehen kanssa. Minä en olisi halunnut käyvän näin. Päättyykö tämä liitto avioeroon vai saammeko vielä solmut auottua?
Jos ei hän, tuleeko joku muu? Milloin, noin suurinpiirtein.
kesäterveisin Inkku
Vastaukset 4
Vanhimmat
Paljon on ristiriitoja välillänne. Omaisuus/raha-asiat nousevat ikävällä tavalla esille. Suhteenne päätyy eroon, mutta senhän jo tiesit itsekkin. Sinulla tulee olemaan vielä vakava rakkaussuhde, mutta ei aivan lähiaikoina kuitenkaan. Miehesi ja sinun välisi näyttävät olevan niin kesken pitkän aikaa, että uusi mies ei ole elämääsi vielä valmis tulemaan. Miehesikään ei ole varma omista tuntemuksistaan ja soutamista ja huopaamista näen välillänne olevan jonkin aikaa eronne jälkeen. Luota vaistoosi, se on oikeassa eräässä sinua mietityttäneessä asiassa !
Moi,
Onhan noita muutama ristiriita välillämme. Onneksi meillä on avioehto, joten pääsääntöisesti omaisuuden ja rahojen jaossa ei pitäisi olla ongelmaa. Mökistä sitä kait sitten riidellään, kun se on yhteinen. Minulla tulee olemaan vaikeuksia sen pitämisessä ja haluaisin myydä tai jotain, mutta mies ei.
Siinä mielessä tiesin, että ero on tulossa, kun mies on sitä hakenut. Toivoin kuitenkin, että jonkinlainen ihme olisi tapahtunut ja olisimme saaneet asiat vielä kuntoon. Välimme ovat kesken, koska emme ole keskustelleet. Mitä tarkoitat tuolla soutamisella ja huopaamisella. Siis eroamme virallisesti ja silti puhumme, josko sittenkin palaisimme yhteen, mutta ei palata - niinkö?
Minua on mietittänyt monikin asia tähän eroon liittyen. Voitko antaa vinkin, missä kohtaa vaistoni on oikeassa. Viimeksi ajattelin, että miehen mieli on vähän muuttunut ja hän keskustelee kanssani, vaan väärässä ilmeisesti oli vaistoni. Ainakin nyt näyttää siltä.
Tuo ei ole yllätys, ettei vakavaa (tai muutakaan) rakkaussuhdetta heti kohta näy. Minun tyyliini ei kuulu hypätä ekan vastaantulijan matkaan. Miehiähän kyllä saisi (ainakin hetkeksi), jos vain haluaa.
Kiitos kaimalle. Olisin iloinen, jos vielä voisit kommentoida. Inkku
tällä soutamisella ja huopaamisella juuri noita selvittämättömiä asioita, ehkäpä siinä on hiukan menneisyyden kaipuutakin mukana. Yhteen te ette enään palaa. Vaistosi kertoo sinulle asioita, mitä miehesi ei ole sinulle kertonut. Tulet kaipaamaan miestäsi, hänkin omalla tavallaan sinua, mutta häntä odottaa nyt ``uusi´´ elämä, joka ei pitemmän päälle ollutkaan se hyvä ratkaisu ja siinä vaiheessa kun hän tajuaa mitä on tapahtunut, niin sinulla onkin jo oma parempi elämä elettävänä. Olet sisäisesti vahva, selviydyt elämässäsi kaikesta pystypäin !
Kiitos todella paljon sinulle.
Tiedän, että vaistoni pelittää normaalisti aika hyvin, mutta tässä erotilanteessa se ei ole. Taitaa toiveajattelu ja vaisto mennä sekaisin. Tiedän, että tulen häntä kaipaamaan, vaikka on toiminut kuin minua erittäin epäkypsällä tavalla. Joskopa hänkin ottaa opikseen siinä vaiheessa, kun huomaa, ettei ollutkaan hyvä ratkaisu ``uusi´´ elämä. Vaikka nyt onkin tosi vaikeaa ja surupuserossa, tiedän, että olen pohjimmiltani vahva nainen.
Kiitos sinulle eniten kovasti. Ihanaa kesää!
Inkku