Minkäköhänlainen sarja tuo oikein on ku tuolta www.AnimeNfo.com :sta en saanu oikien mitään irti, siis mistä tämä sarja kertoo?
Katoin tuolta youtube:Sta pari jaksoa enkä kyllä tajunnu mitn.
Meneekö se jotenkin näin:
Koulupoika on alien ja sillä on joku piilevä voima jota se taikuri yrittää saada ja sitä poikaa suojelee semmonen puputyttö?
Kiitos jos joku vois vähän selventää kuvaa kyseisetä sarjasta.
Katoin tuolta youtube:Sta pari jaksoa enkä kyllä tajunnu mitn.
Meneekö se jotenkin näin:
Koulupoika on alien ja sillä on joku piilevä voima jota se taikuri yrittää saada ja sitä poikaa suojelee semmonen puputyttö?
Kiitos jos joku vois vähän selventää kuvaa kyseisetä sarjasta.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Yhden jakson olen Suzymiya Haruhi no Yuuutsua vasta katsonut mutta se vakuutti kyllä sarjan hauskuudesta (Mikuru Beam!). Sarjan juonesta ei kyllä osaa sanoa mitään, mutta mukavan randomia meininki oli koko jakson ajan, suorastaan jopa nerokasta. Jaksoja ei esitetä kronologisessa järjestyksessä, vaan ihan satunnaisessa järjestyksessä. Eli tämä ensimmäisenä esitetty jakso ei ole varsinaisesti sarjan aloitusjakso, vaan sijoittuu jonnekin sarjan puolivälin tienoille. Sarjan "päätösjaksokin" oli muistaakseni jakso nro. 6, ja viimeisenä esitetty jakso jotain sarjan alkupuolta. Ensimmäisestä jaksosta en osaa sanoa kuin sen että siinä ilmeisesti kuvataan jotain itse tehtyä elokuvaa.
Katso sarjan juoniseloste vaikkapa AnimeNewsNetworkista.
lukaisin juonen ja on tosia monimutkainen...
mutta haruhi on kaunis tyttö joka ensimmäisenä koulupäivänään ilmoittaa ettei hänellä ole minkäänlaista kiinnostusta " tavallisia ihmisuiä kohtaan" ja pyytääkin kaikkia "alieneita, aikamatkaajia..ym (ei ihmisiä) liittymään hänen matkaansa. tätäkaikkea ihmettelee kyon..poika joka koulussa istuu hänen edessään ja on ainoa ihminen joka puhuu hänelle. hän huomauttaa haruhille, joka liittyy koulun joka ainoaan kerhoon vain erotakseen niistä, huomaamattaan antaa haruhille idean perustaa ihan oma koulun jälkeen kerho. pian tämän jälkeen kyou ja monet muut löytävät itsensä kirjaimellisesti raahattuna kerhoon " pelastakaa maailmamme" jota vie eteenpäin hauska suzumiya haruhi`n "prikaati"
eli maailmaa pelastetaan, huumorin kera !!
suomensin tämän vapaasti sinulle "anime news networkin" sivuilta... pahoittelen jos muutama käännös kukka livahti joukkoon (>V
Oli paljon apua kiitos
Nyt olenkin alkanut katsoa tuota sarjaa, ihan hauska :D
Kiitos kummallekkin
Ei ole kummonen, mutta tuli kuitenki jostain syystä katottua. Kaksi viimeistä epsiä "kruunaa" koko hela hoidon.
Tosin olenkin aika kranttu sarjojen suhteen mutta tuo oli vaan miun mielipide.
Kyllä oli omasta milestä hyvä :) Kannatan