tehtävä on todistaa kuinka vähän toinen on kiinnostanut tai kiinnostaa.. ja sen näyttäminen miten paljon vihaa.. ja miten vähän toinen merkitsee......... no h ei se mitään, kyl mulla vihaa riittää..
naurettavaa
kun suurin
2341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Asiat voi aina tehdä eri tavoin. Sun valitsema tapa kertoo lapsellisuudesta. Ehkä joku päivä heräät tuosta naurettavasta ylpeydestäsi, opit huomaamaan että turha viha muita kohtaan on naurettavaa ja opit syyttämään itseäsi muiden sijaan. Siihen asti onnea henkiseen kasvamiseen. Ei se katsos muillakaan ihmisillä ole elämä helppoa ja toisten vihat niskassa ei auta ollenkaan asiaa.
Viha ja rakkaus ovat maailman suurimmat tunteet, joten on mahdotonta että samanaikaisesti sinua ei kiinnosta ja silti vihaat jotakuta. Viha on myös todella vaarallinen tunne, joten sen kanssa ei kannata leikkiä. Kuvittele ensin esimerkiksi miten suhtautuisit, jos tälle ihmiselle oikeasti kävisi jotain todella pahaa. Ja muista myös että tuntemalla vihaa muita kohtaan, muilla on myös pieni kynnys alkaa vihaamaan sinua.