Kertokaa kokemuksia Majestic-hotellista! Onko myös myös alemmista kerroksista merinäköala?
Majestic-hotelli
suny
3375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
hotellista juttuni sivulla 2 ketjussa "uusi vesipuisto nessebarissa avattu" - käy kurkkimassa siellä...
Oltiin Majesticissa, voin suositella. On siisti, uusi hotelli. Huoneissa ilmastointi (tosi jees), siivous pelasi meillä hyvin vaikka joku näyttänyt olleen eri mieltä. Siivooja pesi lattiat päivittäin, tiskasi, vaihtoi aina tarvittaessa pyyhkeet ( meillä vaihtui melkein joka päivä pyyhkeet), petasi ja laitteli jopa lasten pehmoelukat sänkyyn nukkumaan.. Joka kerta nähdessämme hymyili ja tervehti ( oli sama kerrossiivooja koko viikon) Me oltiin 9 kerroksessa isossa huoneistossa merinäköalalla, tosi upea iso pyöreä parveke. Uskon, että alempaakin näkyy meri ellei allasbaari peitä näkyvyyttä :) Palvelut pelaa hyvin, allasalueella ohjelmaa sitä haluaville päivittäin. Manikyyrin otin itse hotellin kauneushoitolassa, maksoi 25 levaa (n.12,5 euroa). Saatavilla myös hierontaa yms. Aamiainen kannattaa ottaa /ostaa paikan päällä, on nimittäin tosi hyvä, monipuolinen. Supermarkettien tarjonta suppea, ei "oikeeta ruokaa" pahemmin.
Hotellissa ihanat istuinryhmät ulkosalla lounge-ravintolan yhteydessä, kelpaa kuumana päivänä hörppiä kylmää juotavaa jos allasalueella on liian kuuma.
Voin sanoa, että Majestic peittosi kevyesti aiemmat hotellit, jotka on olleet samaa tähtitasoa mutta vanhempia ja siksi kulahtaneita. Hotellin keskeneräisyydestä en osaa sanoa, koska ainakaan mä en viikon aikana törmännyt mihinkään keskeneräiseen. Sähkötkin pelasi ok, kaikki laitteet toimi, paitsi yksi hissi oli aika lelu.. No, lomalla ei ole kiire.
Kiitos vastauksetasi, oliko hotellilla kalliit hinnat? Mitä maksoi esim. jätskit ja virvoitusjuomat ym.?