Onks nsr 125 hyvä piikki.Ja jos ei niin mikä sitten on hyvä.
nsr "piikki"
motohemmo
9636
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Omakohtaset kokemukset osottaa et vanha kunnon Piaggion Vespa Primavera 125 vuodelta 1975 on uskollinen ja tasanen vehjes! Siinä sulle projektii enskesäks kun sellasen jostain tempaasoot ja laitat kuntoon! (voin kyllä sanoo et ennen kun se on nätissä kunnossa siihen menee enemmän rahaa kun tohon sun näsäriis) ;) Mut kukin tyylillään!
Ai niin! Sen mä viä haluisin lisätä et mä en sit oo mikään partasuinen (vaikka se kyllä vähän pintaan jo puskeekin) vaha mies joka omistaa kyseisen vehkeen vaan koska muistaa, että sellasia oli sillon kun vaari oli nuori! Vaan oon itekkin vasta kesänlopussa korttini saanut kevaristi! =) Eli ei täällä tarvi aina yleistää sitä et kaikki jotka saa kortin haluu sellasen kanuunan ja tappaa vähintään ittensä ja mielellään muutaman muunkin, kunhan saa kortin ja pyörän! Eks je motohemmo! Ei me kaikki nuoret hemmot olla täysii taukkei ja latvasta ylikypsii? Voi sitä 16-kesäselläkin herne etsii toista siellä korvienvälissä! Vetäkää vähän itteenne kaikki joilla on sellanen nelipyöränen kottero perseenalla! Te kun teilailette tälläsii pienii viattomii Vespistei tuolla liikenteessä! Arvatkaas onko hentonen olo kun täyspitkä rekka ajaa alta kahen metriin päästä mua jonka yhteispaino sen härvelin kans on alta 150kg!!!
suosittelen custom tyylistä daelim VT evolutionia. uutenakin saa alta 4000 e. hinta/laatu tosi hyvä. hondan lisenssillä valmistetaan eli hondan kone ja tekniikka. sopii pitkällekin kuskille paremmin kuin näsäri.
yks mukinen nelari vie vähemmän menovettä ja kestää paremmin kuin 2 tahti. ajo asento on paljon rennompi ja parempi kuin näsärin kyykky asento.
mutta ei sillä etteikö näsärikin olis hyvä. ainakin suosittu joten löytää osia niin uutena kuin käytettynäkin, kuten itse pyöriäkin. sama hyväksi todettu malli vuodesta toiseen, eikä mitään suurempia tyyppi vikoja.
kaksi parasta piikkiä mielestäni NSR ja Daelim VT evolution.
No siis hei c'moon! Haistakaa p****! mopo sen olla pitää....
Ei Mito mitään ois?
Tien et sellast on ihan turha oikeestaan suomesta ettii mut jos sellasen uuten Miton jostain saat tempastuu ni siinä on sulle piikkii kerrakseen!
Voin puhuu kokemuksesta! Ajoin meinaan sellasella korttini ja se kun kert oli koulun pyörä, ni sille ei muuta ollu tehty kun otettu kurit veke (eli nää turhat eurorajottimet)! Sille tosin oli ihan laillinen selity, sillä sai sillon opettaa myös sen väliluokan kortin kuskeja kans! =) Siinä oli huiput jotain 180 km/h vaikkei ollu tehty muuta! Se oli kyl sellanen tappokone et huh! Yli 140 en uskaltanu ajotunnilla koittaa kun oli maantietunti mut sinnekin se loikkas piikiks ihan kivasti! =) Kauhee kierroskone se oli, enemmän siinä oli kierroksii kun näsärissä, eli sillä oli sit saatu noi paremmat huiput, eli Mitossahan on joku 22 000 kiessii! Se on sit kyl kan sellanen ulvova katu lentokone! Yli kakkosen ei kannata kuvitellakkaan rauhallisessa kaupunkiajossa vaihtavansa SAMMUU! Kyllä mäkin silti mieluummin suosittelen jotain kustomii! Oon parin kaverin häristint koittanu (esim. just tota näsärii) ja noissa kyykyissä puutuu paikat!
Missäs vaiheessa mitosta on 220000 kierrosta irronnut? onks se ollut joku suihkumoottori vai pyörikö se pyörä noin monta kierrosta, kun kaaduit? :)
Aika mututietoa sullakin tuntuu olevan piikeistä...ensinnäkään mito EI kulje 180km/h ilman suurempaa viritystä, 160 se vielä ottaa.
Toiseksi mito ei todellakaan kierrä 22000, ehkä korkeintaan 15000rpm. Ja viimeiseksi, miten olet voinut ajaa 140km/h ajotunneilla, kusetuksen makua tai onneton kohno. Menkää www.motot.net sieltä löytyy OIKEAA tietoa.
PS. toivottavasti et ollut tosissasi kun tuota kirjoitit ;D
Aika kummalista että autokoulussa ajat korttia jolla saa ajaa korkeintaan 11kW(n. 15hp) pyörää varmaan yli 20kW pyörällä.. :)
Olishan se kiva ajaa kevarikortti hayabusalla sillä perusteella et sil ajeteen myös A korttia :)
Hehe niin siinä taisi olla :) Kyl munki jopo kiertää 30 000 kakkosella...
"Menkää www.motot.net sieltä löytyy OIKEAA tietoa. "
Varmasti löydät tietoa kyseisestä foorumista :)
Lähinnä tappelua...