Mulle pidetään polttarit ensviikon lopulla ja nyt halusin tietää, että miten kaikki myyntijutut yleensä menee? Et jos mulla on myynnissä vaikka suklaapusuja, kondoomeja tai muuta, ni pitääks mun varata myös ite vaihtorahat? Vähän noloo, jos ei voi myydä kun ei oo antaa rahasta takas. Tai voishan myydä sit vaikka neljä kondoomia kahella kybällä?
Polttaritehtäviä
3
6431
Vastaukset
- eieiei
Ei ole oma ongelmasi huolehtia vaihtorahoista. Toivottavasti polttarien pitäjäsi huolehtivat myyntiartikkelin olevan jotain helppoa ja kevyttä. ei tule kauppoja jos ajattelet myyväsi 4 kortsua 20 €! jotain euron luokkaa ihmiset maksavat, ei siinä tarkoitus tienestille ole päästä.
mukavaa päivää! - verottaja
Muistathan myös antaa ostajalle kuitin! Kuitista on ilmettävä arvonlisävero (22%). Olethan muistanut hankkia myös pankkikorttiostoja varten laitteen, jolla voit höylätä. Muista myös VisaElectronilla maksavat! Nämä kun muistat ja varaat myös ne vaihtorahat (huom! eri valuutat, kaikki eivät välttämättä maksa euroilla!) niin hyvä tulee!
- mp
siis oli just kaverin polttarit....no se myi ihan karkkei vaa,...ja ihmiset maksoi niinku ihan omantunnon mukaa...joku antoi vitosen kahesta lakusta ja niin edespäi...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia.",335231Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1442455- 1452153
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee541957Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1171820"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!571327Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1761144Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää75985Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.314894Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa172830