sairaakoissa vessoissa miehille omia pornolehtiä jota ne saa lueskella antaessaan näytteitä?aattelin vaan et eikö muuta keinoa muka ole?kertokaa mieläpiteenne?
hei oikeesti.
onko..
856442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 85
Vanhimmat
Tyksissä on ainakin näytteenottoon varattu oma huone eli ei varsinaisesti vessassa. Sieltä löytyy joitakin pornolehtiä avuksi, jos muuten ei onnistu. Yksitysellä on parempi tarjonta eli pornofilmejä lehtien lisäksi. Voit itse mennä auttamaan miestäsi näytteenotossa, jos siltä tuntuu. Näyteen voi ottaa myös kotona, kunhan se on tomitettu tunnin sisällä labraan.
sairaalat sellasia jossa on tää pornolehti tarjonta miehille? tietääkö kukaan onko jyväskylän intiimissa tällänen tarjonta etta miesten näytteenotto vessassa on pornolehtiä?tietääkö kukaan saako sinne mennä nainen avustamaan omaa miestään??
Moikka!
Kyllä ainakin yksityisellä oli lehtiä ja filmejä ym miehille. Miehethän tunnetusti kiihottuvat, niinkuin naisetkin esim eroottisten filmien katselemisesta. Minä ainakin mielummmin annoin mieheni hoitaa homman rauhassa, kun sitä on tullut hoideltua miestä kotona jo niin monta vuotta ;) Mutta toki miehen mukaan saa mennä nainenkin.
Tuskin yksikään mies silti kokee siemennestenäytteen antoa kovinkaan eroottisena kokemuksena =) minun mieheni ainakin oli tyytyväinen kun vaan sai homman hoidettua, tarkoitusperät on kuitenkin niin 'lääketieteellisiä', kuppiin näyte ja kuppi sairaalan tädille =)
No juu, kyllähän tietysti menette sinne koppiin yhdessä, kun eihän SINUN miehesi koskaan runkkaa yksin.
Ja, yksityisellä puolella "kopit" ovat kuin hotellihuoneita ja valikoima on runsasta niin filmejen kuin lehtienkin osalta.
Mutta usko silti, miehesi osaa hoitaa näytteen oton ihan yksikseen, ja varmasti on hänelle jopa helpompi niin. Siellä kun äijät istuvat näytemukit kädessä ja jonottavat vuoroaan. Kuka haluaa silloin ainoana miehenä muijan mukaan.
kirpas niin paljon että hoidot loppu tähän.takana on yksi icsi ja pakastealkioiden siirto.enpä ois ikinä arvannu että PORNO JA LAPSETTOMUUSHOIDOT liitetään yhteen! sairasta tämä maailma.mutta ken sen hyväksyy nii hyväksyköön mutta kullakin omat mielipiteensä.miehet tietysti hyväksyy senhän voi arvata..miettikää nyt naiset vähän,meette lapsettomuushoitoihin ja saatte lapsen alkuun pornon avulla!! hei haloo!
ei minua ainakaan haittaisi yhtään, pornoa tai ei, kunhan vaan se lapsi saataisiin alkuun. Siinä vaiheessa kun yritystä ja epäonnistumisia on ollut jo kauan, on kuule aivan yksi lysti mikä kikka tepsii, kunhan tepsii! Olipa se sitten pilleri, piikki tai pornolehti!
Moikka,
Kai tiedät että lähes kaikki miehet tykkää eroottisista filmeistä ja jopa niistä pornolehdistä! Niitä kun on varmasti sellasia mitkä ei ole täynnä pelkkiä revittelykuvia vaan miehet nyt sattuu pitämään naisten alastomista vartaloista. ja et kai kuvittele että miehesi tarvitsee fantasioidakseen näistä asioista pornolehtiä?? että kyllä ne ajatukset sinunkin miehesi päässä varmasti liikkuvat, mikä on täysin luonnollista =)
ihan hassua että liität lapsettomuushoidot ja pornon tuolla tavalla yhteen, kysehän on vaan siitä että saadaan mies kiihottumaan, näytettä kun muuten on vaikea saada purkkiin =)
ehkä et halua omaa lasta niin paljon kun muut tällä palstalla jos olet valmis tällaisen asian takia luovuttamaan. tottakai saat tuntea miten tunnet, mutta voithan pyytää miestäsi ajattelemaan vaikka SINUA kopissa touhutessaan ;)
että en halua omaa lasta niin paljon että hankkisin sen pornon avulla!ennenmmin elän lapsettomana mutta sitä ei pornon avulla tehdä tähän perheeseen!
nöyryyttävästi nainen levittelee värkkiään useaan otteeseen hoidon aikana ja miehen osuus on se, että saa jotain aikaan fantasiamaailman pohjalta. toisin sanoen haaveilee toisen naisen vartalosta yksityiskohtineen, ei omasta naisesta.
hyi helvetti. oksettaa. yksi hoito takana ja toista ei tule. vaihdan mielummin miestä.
ihan kuin minä olisin kirjoittanut ton viestin..ihan samaa mieltä kyllä ollaan.lukekoot miehet pornolehtiä ihan rauhassa klinikoitten vessoissa mutta minun lasta ei tollasella tule alkuun! olen sen päättänyt että hoidot loppu tähän ja seuraavaa kertaa ei enään tule!naiset saa kärsiä punktioista sun muista neuloista ja miehet vaan runkkailee vessoissa ihaillen muita MUIJIA!oksettaa kyllä ja pahasti!
enempää hoitoja ei teille tule. Maailmankuvasi vaikuttaa aika ahtaalta, tai ainakin sinulla on mojova alemmuuskompleksi omasta kropastasi tai jostain muusta, kun noin kauheasti pelkäät miehesi fantasioivan jostain pornolehden naikkosesta. Lapsen kasvatuksessa tarvitaan kypsyyttä ja avarakatseisuutta.
Eikä se pornolehden kanssa vessaan sulkeutuminenkaan juuri muuta ole tuossa tilanteessa kuin nöyryytystä, harva mieskään sellaista päivän kohokohtana voi pitää.
miehillekin! Joskus siittiöitä joudutaan punkteeraamaan kiveksistä tai lisäkiveksistä, jos se purkki & pornolehti -yhdistelmä ei sattuneesta syystä riitä.
Mikä ihmeen kärsimyskilpailu teillä oikein muuten niiden miestenne kanssa on? Oletteko tosiaan kateellisia ja katkeria omille miehillenne siitä, että heidän hoitonsa ovat helpompia kuin teidän? Voi miesparkoja, jos tulisittekin raskaaksi! Siinä vasta olisikin 9 kuukauden kärsimyspassio teille, kun miehenne sen sijaan eivät koko aikana joutuisi olemaan raskaana päivääkään!
ja sulla taitaa olla kanssa joku aika pielessä jos miehesi ennemmin runkkaa klinikan vessassa katsellessaan muita pornolehden naisia kuin ennemmin tekisin sen kotona purkkiin sua katsellessaan..voivoi on joku aika pahasti pielessä!!
Oletko kateellinen miehellesi kun hän ei joudu kokemaan sitä "nöyryytystä" vaan homma hoituu käteen vedolla? MITÄ??!! Säälin sun miestä, oikeasti.
Ei kukaan nainen joka todella rakastaa miestään sano noin. Miehet kärsii tästä siinä missä nainenkin. Ainakin meillä mies on ollut tukena ja joka kerta hoidoissa mukana. Olen nähnyt mieheni tuskan ja kyyneleet kun minuun on sattunut ja kun ei hoito ole onnistunut:(
Ehkä teidän todella kannattaa erota ja sun etsiä se toinen mies
koska, helppoahan se on mutta oletko tullut ajatelleeksi kun et voipi olla ettet hänenkään kanssa tule raskaaksi kun et ole nytkään tullut?
Mitäs sitten? taas uusi mies?Lycka till vaan sulle.
ok. en ole arvostellut niitä, jotka ovat saaneet alkiot aikaan pornolehden avulla.. ei ei. ällöttää vaan tapa, jolla vaavi yritti saada alkunsa meidän kohdalla.
en hauku naisia jotka tämän hyväksyvät, se on heidän asiansa. itsekin olen hetkittäin toivonut, että kunpa voisin olla välittämättä, mutta en vaan voi.
käsitän lapsen teon/saannin herkkänä asiana kahden ihmisen välillä, enkä tahtoisi siihen ainakaan tietoisesti ns. kolmatta osapuolta liittää mitenkään, tässä tapauksessa fantasiaa. ja jälleen: toiset saavat tehdä vaikka pornofilmiä katsellen lapsensa jos se heille on ok ja miellyttävää. jälleen kerran korostan, että en heitä tuomitse, mutta en omalla kohdallani edelleenkään sitä hyväksy.
kiitos onnen toivotuksista ja säälistä miestäni kohtaan. kohteliaana ihmisenä sanon: kiitos samoin !
Miten ihmeessä voit ajatella että jos lapsi saadaan IUI tai IVF tai ICSI hoidoilla niin silloin sinun mielestäsi lapsi on saatu aikaan pornolehden avulla???? Kerro, koska en todellakaan ymmärrä. Oletko miettinyt että sinulla kenties on vähän epävarma olo itsestäsi, huono itsetunto?
Ja mitä tulee eroamisen niin itsepä sanoit että:
"hyi helvetti. oksettaa. yksi hoito takana ja toista ei tule. vaihdan mielummin miestä."
Viimeinen lause on suoraan luettuna niin ettei oikein nappaa oma mies vai mitä?
Itse ei tulisi mieleenikään sanoa että mielummin vaihdan miestä ja siitä yksinkertaisesta syystä koska: Rakastan miestäni.
Että näin..mutta toivotan onnea elämässäsi.
semmosta mistä et tiedä yhtään mitään.kyllä se homma hoituu miestä vaihtamalla nimittäin meidän lapsettomuuden syy on vain miehessä.haha mutta sun miehellä taitaa olla tosi vinossa asiat sä et vaan ite sitä ymmärrä ku oot niin aivopesty!ei voi kuin sääliä sua!
Ei voi muuta tähän avautumiseen sanoa kuin: Hyvää päivää ja näkemiin:-D
mitään meillä, mutta lähin klinikka on 1,5 tunnin ajomatkan päässä, eikä mikään näyte säily hengissä niin kauan. Minusta on aivan sama, miten mieheni tuon asian hoitaa. Ainoastaan hoidon lopputulos kiinnostaa tässä vaiheessa. Mikäs itselläsi on pielessä?
kaaliin että ei se sunkaan oma mies oo sitä mitä luulet! voivoi parkaa jos ei orkkuja saa sua katellessaan vaan lehden muijia!ahahaha!
Hassua, mutta suotakoon se sinulle:) Minä lähden nyt kesälomalle ja viettämään ihania hetkiä mieheni kanssa. Toivottavasti saat asiasi järjestymään ja mielisi rauhoittumaan:-D
hyvää sinulle ja sinun miehellesikin niin pääsette oikeen pohtimaan tätä elämää!taisi mennä todella sinunkiin lanttuusi viesti!
Jouduinko oikeasti jollekin 18-vuotiaitten pikkupimujen palstalle?? Ei...kyllä tuossa lukee, että lapsettomuus...siis mitä?
Kuinka te kehtaatte solvata toistenne näkemyksiä näin kipeässä asiassa? Pornokuningattarelle tsemppiä ja samoin muillekin, jotka ovat maan pinnalla tässä asiassa. Muille, jotka istuvat vaaleanpunaisen pumpulin sisällä kuvitellen itsensä olevan maailman napa, en toivota muuta kuin kasvamista aikuiseksi.
Tuntuu kyllä aika hurjalta että olet hoidot lopettanut pornolehtien takia.. Onkohan hoitoihin lähdettykkään ihan tosissaan?! Melkein tuli sellainen kuva että olet jopa mustasukkainen noille lehtien naisille!! Eihän siinä mitään pahaa ole, tarkoitushan on vain auttaa miestä antamaan näyte, kun se ei todellakaan kaikille ole yhtä yksinkertaista. Tilanne on monesti stressaava ja pakonomainen, joten monet ihan tosissaan tarvitsevat hiukan lisäpotkua. Parempi keino olisi varmasti ollut puhua tuosta asiasta ensin miehesi kanssa ja kertoa ettet hyväksy jos hän runkkaa pornolehti kourassa, olisit sitten vaikka itse mennyt avittamaan lehtien sijaan. Mutta luulenpa että olet nyt hiukkasen ylireagoinut, jos hoidotkin lopetatte vain pelkästään näiden lehtien vuoksi, olisikohan takana jo jotakin muutakin? Jos miehesi ei noita lehtiä hommaan tarvi, ei hän varmaan niitä ole silloin avannutkaan. Mutta luulenpa että aika monelle miehelle nuista apuvälineistä on tosiaankin apua tuossa pakkorunkkauksessa! PS: Typerää sanoa että saamme lapsen alkuun pornon avulla! Vaikka toisaalta jos neitsyt raskautumiseen uskot, niin ehkäpä juuri siksi ei teille vielä tärppiä ole tullut, kaikki lapsethan saa alkunsa "pornon" avulla! ;0)
ei todellakaan saa kaikki lapset alkuaan pornon avulla.porno ja seksi on aivan eri asia!
ole yhtään ainutta miestä siis sellasta joka pystyy laukeamaan oman lapsensa takia purkkiin ilman PORNOA??AINAKO SIIHEN tarvitaan muka vain pornoa? katseleeko miehénne teitä rakastellessannekin vain pornoa? minusta porno ja seksi on aivan eri asia! joissakin maissa pornonkatsominen on rikos!
...porno ja seksi toki ovat. Mutta siinä vaiheessa, kun lapsen alulle saaminen ei onnistu seksin avulla, vaan se tehdään kliinisissä olosuhteissa laboratoriossa, on minusta ihan turha hurskastella, että porno on jotenkin kauheaa.
Naiselta voidaan saada munasoluja ilman seksiä ja pornoa täysin kliinisesti, mutta miehellä toimitus nyt vaan sattuu vaatimaan sen kiihottumisen, ja aika harvalla se taitaa onnistua kaakeleita ja roskakoreja ihailemalla jossain klinikan vessassa. Onhan se ihannetapaus, jos lapsi saa alkunsa kahden ihmisen rakkaudenosoituksista kotona omien vällyjen välissä, mutta kaikille se ei vain käy niin.
muuten kun pornolehteä selatessaan?kannattaisiko vaihtaa miestä.etkö ymmärrä että jonkunhan siinä on pakko olla pielessä?
Luepas uudestaan: Laukeamaan purkkiin oman lapsensa takia. Jaks, minun mies ei ainakaan. Minun mieheni ajattelee naisia runkatessaan, ei vaaleanpunaisia pikkuvarpaita. yök
teidän juttujanne!!!
Mua oikeesti hymyilyttää ja paljon! Ette voi olla tosissanne!!! ETTEHÄN???? ;)
ennemmin vaihdan miestä kuin haluaisin pornoluola klinikalla lapseni alulle.näin se vaan on!eihän nainenkaan tarvi pornolehteä kiihottuakseen,tai jos tarvii niin kannattaisiko käydä juttulemassa ammattiauttajan kanssa??
Siis hetkinen. Voihan se lapsi saada alkunsa luonnonmukaisestikin pornoa katsellessa? Jos vaikka pariskunta sattuu tykkäämään, tai toinen tykkää ja katselee pornoa ja sitten seuraa seksinharrastamista jonka tarkoituksena on saada alulle lapsi?
Eikö silloinkin ole irstailusta kyse?
Jos toi on meillä vielä joskus edessä niin hankin itse miehelle ne tarvikkeet mitä se siellä näytteenannossa tarttee =)
pornoa katsellessa mutta ei meillä!
lasta niin todellakaan se ei saisi alkuansa pornoa katsellessa vaikka tekisinkin luonnonmukaisesti.haluaisin hellää seksiä jos lapsenteko olisi mielessä enkä ikipäivänä liittäisi siihen pornoa!sairasta!kannattaisko teijän pornokuningattarien miettiä kannattaako se lapsi hankkia?
Miten IHMEESSÄ liität tähän lapsettomuuteen pornon? Käsittämätön ajatustenjuoksu.
Meillä katsellaan yhdessä joskus ihan pornoelokuvia(kauheeta:-)kotonakin joten enpä paljon miettinyt kun mies meni huoneeseen ja laittoi videon pyörimään klinikalla(heh)Kävin muuten itse avustamassa sen päälle laittamisessa kun mies ei oikein osannut:)
Olisi varmaan mennyt "viikko"jos miehen olisi siellä pitänyt äheltää katsellen klinikan seinää:)ja näin homma hoitui nopeasti.
Luuletko, että meillä ei olisi sitä hellää ja ihanaa seksiä vaikka pornoa joskus katsellaankin? Olet niin väärässä. Tekisi sullekin hyvää vähän löysätä sitä pipaa päässäsi, ihan näin ystävän neuvo:)
Jos teille sopii ettei pornoa koskaan ja se oksettaa, fine by me, mutta älä tule sitten muita arvostelemaan koska se osoittaa että kaikki ei sinulle/teillä todellakaan ole hyvin.
hahahhahah vituttaako noin paljon että miehelläs ei lennä muuten ku pitää pornoa kattoa?mieti vähän.kannattaakohan teidän erota,ihan vaan neuvoks jos se todella on noin vaikeeta et sitä näytettä ei voi tehä kotona vaan klinikalla VIERAITA MUIJIA KATSELLESSA! ON SE MIEHILLE VARMAAN PÄIVÄN KOHOKOHTA,EI VOI MUUTA SANOA!!! HAHAHAHAH VITUTTAAKO?
Voi, tyttöä:-D Meni sitten lopullisesti hermot:-D
tarkemmin ja koita mennä itseesi. Etkö muka muita arvostele? Eli, niinkuin itse tuossa totesit: "älä tule sitten muita arvostelemaan koska se osoittaa että kaikki ei sinulle/teillä todellakaan ole hyvin."
..........Ja kaikki sanat juuri noin HIENOSTI peräkkäin kirjoitettuna, ilman pilkkuja. Jep.
Voi. Älysitkö, että puhuit itsesi pussiin :D
Auts:-D en tiennytkään, että täällä on äidinkielen opettaja neuvomassa kirjoitusvirheistä.Hienoa:)
En ole ihmisiä arvostellut, olen vain ihmetellut miten joku voi ajatella noin? ja olen tullut siihen tulokseen että, huonon itse tunnon omaavat naiset pitävät jotenkin uhkana omalle itselleen/parisuhteelleen sitä, että mies lapsettomuushoidoissa vetää käteensä ja katsoo pornoelokuvaa.Hmm..niinpä:-D
Naurettavinta mitä olen koskaan kuullut
Ehei, en suinkaan pussiin kirjoittanut. Se kyllä jää teidän tehtäväksenne.
Ja tämä viestiketjuhan meni aivan ohi topicin vai mitä? Tehdään kaikki lapsia , tavalla tai toisella:-D
Luin kaikki viestit tähän asti ja kummastuttaa että ihmiset oikeesti ovat niin...jaa en löydä sanoja...
Pornoa ei siis voi yhdistää lapsentekoon.Hmm...miksi? Siksikö että se on irstasta. Mitä seksi sitten on? Seksi on tietysti sitä hellyyttä ja läheisyyttää toisen (ja näisssä lapsenteko puuhissa toivottavasti sen rakkaan)kanssa.Mutta, onhan se seksi myös intohimoa, kiihkeää ja irstasta (eli pornahtavaa). Melkein kaikilla ihmisillä on seksi fantasioita,eikä niihin pakosti kuulu aina se oma rakas. Ei se tarkoita sitä, että oikeasti haluaisi toteuttaa niitä juttuja. Ei niitä pornoleffoja/lehtiäkään katsella sillä silmällä että mies haluaisi olla juuri sen naisen kanssa. Se on kyllä se itse akti, joka siinä viehättää kiihottaa. Näin ainakin useimilla miehillä kenen kanssa jutellut tai asiasta lukenut. Itse en ainakaan osaa katsoa pornoa sellaisena asiana että sille pitäisi olla mustis, tai että se olisi jotenkin likaista(erikseen tietysti eläin-, raiskaus- tai vastaava porno).Katson itsekin mielelläni, enkä silloin todellakaan haaveille siitä miehestä jonka ruudulla näkee.
Eli jos kokee että se porno sielä sairaalassa on jotenkin väärin lapsentekoon liittäessä, niin pitäisi varmaan alkaa kontroloimaan mistä se toinen sängyssäkin fantasioi. Vai kyselettekö miehiltänne aina siinä välissä:voi kulta ajattelethan minua ja ehkä tulevaa lastamme;).
Niin eikä tämä keskustelu mielestäni ole mennyt of topic, koska alkuperäinen kirjoittajahan selvästi kavahtaa pornoa ja sen liittämistä lapsen tekoon. Saahan sitä kommentoida.
Oletkohan koskaan kunnolla ajatellut aikuisen miehen ajatusmaailmaa? voisin sanoa 99,9 prosentin varmuudella että jopa SINUNKIN MIEHESI fantasioi joskus muista naisista, vai kuvitteletko tosiaan että olet ainut asia tässä maailmassa josta miehesi kiihottuu??? jos sinusta eroottiset elokuvat ovat likaisia ja sinua ällöttää ajatus siitä että miehesi kiihottuisi toista naista katsellessa, niin mietippä järjellä hyvä nainen, miehesi voi kiihottua vaikka kaupan kassalla istuvasta viehkeästä neidistä, tai näin kesähelteellä kaupungilla kävelevistä kaunottarista! ja tämä on normaalia!
ehkä miehesi sanoo sinulle että olet ainoa asia joka saa hänet kiihottumaan vai?? mutta et kai usko tosissasi että se on totta??miehesi ei vaan halua loukata sinua. kauniit naisvartalot, kesäinen pukeutuminen ym saavat varmasti monien miesten hormoonit hyrräämään,sehän on vaan luonnollista, ei siihen pornoa tarvita!
ja tämä asia ei mitenkään liity siihen kuinka paljon miehet omaa kultaansa rakastavat, onneksi täällä muut sen ymmärtävät, rentoa kesää kaikille!! meillä ivf hoito tuotti vihdoin tuloksen ja olemme todella onnellisia että käytiin hoidot läpi ja mieheni "runkkasi" vessassa ;) nyt on oma pieni kasvamassa masussa ja rakkauden määrä on välillämme kasvanut valtavasti!
vedet silmissä :D. Voi tsiisus, me katsellaan miehen kanssa yhdessä usein pornoa eikä tämä tarkoita sitä että emme muuten kiihottuisi. Voi kamala. Tosin lapsettomuudesta emme ole koskaan kärsineet vaan meillä on kaksi lasta, voi ei; molemmat ovat saattaneet saada alkunsa pornon katselusta :D
empä ole ikinä nähnyt kenenkään miehen kiihoittuneen kaupassa nähdessään viehkeän naisen,sun miehes voi olla sellanen mutta joka katselee muita naisia ( en yhtään ihmettele) mutta älä yleistä.maksan satasen sulle jos näen elämäni aikana edes yhden kiihoittuneen miehen KAUPASSA! HAHAHA! se on totta että 99,9 % miehistä fantasioi muista naisista mutta myös se on totta että 100% miehistä pettää:myös sinun miehesi ja vielä näiden lapsettomuushoitojen aikana! :)
lueskelin näitä viestejä ja naurattaa ihan nää pornokuningattaren jutut! mieti vähän mitä miehesi tekee,oletko aatellu että teillä on sairas suhde? mutta onnea teille paljon ja nauti niistä päivistä mitä teillä miehenne kanssa on vielä jäljellä (nauraa)
Luulen kyllä,että Pornokuningatterella on niitä päivä aikalailla enemmän miehensä kanssa kuin sinulla.
Sun viestejä lukiessa ei naurata , pikemminkin säälittää kuinka joku voi olla noin...
Sairaasta suhteesta puheenollen.kannattais varmaan katsoa sitä omaa suhdettaan jota ei pitkään ole jäljellä paitsi jos miehelle on pipo yhtä tiukalla:D
mistähän sinä tuon pettämisjutun keksit, siis sen että minun mieheni pettää lapsettomuushoitojen aikana? aika paksua ja mautonta tekstiä, jota ei voi edes ottaa tosissaan, pakko vaan nauraa kommenteillesi ;) tosin jos pidät esim eroottisten filmien katsomista pettämisenä niin sinun näkökulmastasi mieheni petti minua sillon lapsettomuushoitojen aikana kerran siellä kopissa, voi ei! =) ja siitä saatiin vielä alulle meidän masuasukki, tuplasti voi kamalaa, hih! =)
kaikille rentouttavaa kesän jatkoa, myös sinulle, relaisit nyt vähän ;)
vauvannekin varmaan syntyy pornolehti kädessä.siinä oikeen tulevat VANHEMMAT!kaikilleppa se luoja noita vauvoja luo! sama ku joku narkkari tai teinikersa ois saamassa vauvan! säälittä ihan lapsen puolesta! voi parkaa. höh! mutta elämä on.
En viitsi enää jatkaa keskustelua kanssasi, sillä sinulla on selvästi paljon vihaa ja katkeruutta sisälläsi,
hyvää jatkoa kuitenkin.
odotetaan muutama vuosi kuin miehesi jää kiinni pedofiiliasta.kannattaa tollaisia miehiä vähän tarkkailla teidän lapsenne kanssa sitten,ettei vaan tulisi sitten mitään mieleen niiltä ajoilta kuin lapsi ja teinipornoa katoitte! mutta onnea paljon elämäänne.
olet ehkä ammattiauttajan tarpeessa, kun täällä palstalla haukut toisten miehiä pedofiileiksi. pedofiilia on niin kamala asia etten ymmärrä miten kehtaat edes tuollaisia kommentteja laukoa. vaikka kuinka olisimme eri mieltä asioista en koskaan alentuisi tuollaiseen.
... keskustelussa mukana olevat oikeasti hoidoissa tällä hetkellä?!
Ja tarkoitan lapsettomuushoidossa olevia! ;)
Mielestäni keskustelun taso ja sisältökin rupeaa olemaan pikkasen aiheen vierestä; kuka kyttää ketäkin, miten vetää käteen, miehet vaihtoon jne... USKOMATONTA!
on täällä hahaha?sille ei voi mitään mutta asia on vaan näin että kaikki miehet ja tää on 100% tieto niin pettää!
Heippa vain kaikille ja kiitos mielenkiintoisesta porno-keskustelusta :) Uskomatonta, mutta totta että täällä kiistellään pornolehtien yms. oikeutuksesta miesten runkkaushuoneessa! Ajatelkaa nyt naiset järkevästi. Meillä hoidot käytiin yksityisellä ja näytteenannon jälkeen mies tuli lähinnä vaivautuneena näytehuoneesta pihalle. Lykkäsi purkin pikaseen labraan ja paineli ulos. Siinä ei käynyt mielessäkään, että mies on ollut ihailemassa alastomia naisia ja nauttimassa käteen vedosta! Enemmänkin tunsin jopa sääliä ja syyttelin itseäni, että mieheni siihen tilanteeseen saatoin. Täytyy miehen olla mieleltään todella sairas, jos siinä tilanteessa kummoset kiksit vetää pornosta! Näin totesi minun oma rakas mieheni :) Ei ollut kuulema edes istunut siihen nojatuoliin, mikä huoneessa oli. Kuvotti ajatellakin, että joku toinen on siinä käteen vetänyt...
Miettikää nyt, onko miehellä spermaa itsestään ulos nyhtäessään mielessä toiset naiset vai mahdollisesti se teidän yhteinen lapsenkokoinen unelma? Minä olen aikalailla täysin pornovastainen ihminen. Jos joku siitä kiksit vetää ja nauttii, niin hyvä niin. Meidän kotiin sitä ei kuitenkaan tule. Minun täytyy riittää miehelleni. Jos mies nyt on kuitenkin sattunut pornoa vilkaisemaan siellä kopissa (mitä suuresti epäilen, sillä olihan hänellä minun eroottinen kuvani mukana... vinkkinä kauhistelijoille), niin olkoon sen kerran. Siitä runkkauksesta on saatu meille maailmaan kerrassaan valloittava ja rakastettava kauhukakara :) Sitähän siinä oltiin hakemassa, eikös vain?
Jos olette nähneet miehenne tulevan siitä yleisestä näytehuoneesta, jossa muuten on epäilemättä vähintään sadat miehet ennen heitä, ulos mahtava tyytyväisyyden virne naamallaan niin miettikää sitä, onko hänestä isäksi. Ei ne miehet todellakaan "runkkaile vessoissa ihaillen muita muijia". Ne tekee siellä työtä, minkä varmasti jokainen mieluiten jättäisi tekemättä. Oli sitten kuinka pornokiksinen mies tahansa. Teidän naisten takia ne sen tekee, ei minkään muun.
Antakaa oma kuvanne mukaan, kuiskutelkaa lähtöä ennen korvaan kiihottavia muistoja teistä kahdesta. Tai tehkää se yhdessä kotona ja kiiruhtakaa viemään näyte labraan. Menkää sinne huoneeseen strippaamaan miehellenne. Käyttäkää mielikuvitusta! Tekee siitä huomattavasti helpompaa teille molemmille :)
*reps* Oli aivan pakko lukea koko ketju, onneksi luin, sain hyvät naurut.
Näköjään täällä kuvittelee jotkut että miehet eivät ajattele seksin aikana mitään? Uskoisin että aika moni ajattelee jopa muita naisia hetkellisesti.
(nyt eräs tiukkapipo vastaa että kyllä sinun miehesi ainakin) Silloinhan näiden ajatuksien mukaan lapsen teossa on ollut mukana kolmas henkilö? Mitäs sitten? Abortti? Vai?
Minulle on aivan sama lukeeko mies aku ankkaa vai pornolehteä antaessaan näytettä, kunhan se tulee. Enkä todellakaan ala saarnaamaan hänelle jos lukee/katsoo pornoa, uskoisin että ihan muutenkin rankka kokemus.
Meillä on hyvä suhde, me katsomme joskus pornoa, olemme käyneet seksi messuilla, enkä kumminkaan pidä meitä friikkeinä. Minun mielestä se on normaalia. Jos joka ilta huokailisimme ja katselisimme toisiamme, rakastelisimme hellästi takkatulen leimutessa, tiukasti ajatukset vain omassa kullassa, pitäisin meitä sekopäinä jotka varmasti eroaa lähitulevaisuudessa.
Minä en ikinä vaihtaisi miestä sen takia jos hänen spermansa olisi huonolaatuista (ei, sitä ei ole vielä tutkittu) Rakastan häntä niin paljon että miettisimme muita vaihtoehtoja, esim. adoptiota.
Oletko sinä neiti näppärä ihan varma että kannattaa yrittää lasta? Oletko aivan oikean ihmisen kanssa suhteessa kun olet hänet heivaamassa jos lapsi ei ala tulla? Oletko ihan sekopää?
"meillä on hyvä suhde,me katomme silloin tällöin porno" ei jumala auta! :)
Kyllä, meillä on canal-kanavat, sieltä tulee öisin pornoa, joskus kun olemme hereillä me katsomme sitä.
Sinä varmaan vaihdat kirkuen kanavaa ja miehesi pyörittelee silmiään, ajatellen "miksi vitussa piti naida tuollainen siveyden sipuli"
hah hah haa, sanon sinulle.
Sievisteleppä vähän lisää? Jookos???????
jotain vitun pornoa ku ei saa susta tarpeeks tyydytystä..enkä ihmettele yhtään..varmaan nussii kaikkea mikä liikkuu!! uu.
Miksi ajattelet että vain miehet katsovat? Lue tarkemmin. MINÄKIN katson, ja KYLLÄ, saan tyydytyksen mieheltäni.
Hei tytöt! Hänestä ei kannata välittää. Hänen lapsuuden kodissaan on tapahtunut traumaattisia asioita, jotka tulevat nyt ilmi loputtomalla siveydellä ja hienostelulla. Hän ei ole eläessään nähnyt kuin saksalaista pornoa, joten ei edes tiedä paremmasta.
Btw, hyvää kesän jatkoa sinulle ja yritä päästä noista ahtaista ajatuksistasi niin elämä helpottuu huomattavasti!!! :)
joskus lapsellesi kertoa kun se on isompi ja käsittää että mistä se on saanut alkunsa?kerrotko hänelle että isi luki pornolehteä saadakseen sinut alulle..aattele miten sairasta!
Kerron samalla että äiti ajatteli naapurin kaljamahaista paavoa :D
Anteeksi vain, mutta ei minulle tulisi mieleenkään kertoa lapselle myöskään että iskä ja äiti rakastelivat romanttisesti kynttilän valossa kun sait alkusi. HALOO!!! tuollaisia asioita ei käsittääkseni muutenkaan lapselle puhuta? Tai että isi katseli äitin alastonkuvaa ja runkkasi sairaalan vessassa? SINÄ olet pimeä jos tuollaista kerrot.
sulla ei mene oikein jakeluun nämä asiat näköjään mitä sulle sanotaan! no meinasikko tuttavillenne kertoa että "pikkuneitimme" sai alkunsa ku iskä kiihoittui katsellessaan silikonirintasia pornolehtinaisia? ei kuule kaikki miehet oo samanlaisia kuin sinun miehesi. hyi vittu on sillä tulevalla isällä mielikuvitukset vähissä kun pornolehteä pitää selata lauetakseen,oiskohan ollut ihan lapsipornoa vai eläinpornoa? sairasta,toivon vaan ettei teille tule tyttölasta voi tuleva isukki pian saada jotain kiksejä pikku tyttärestänne.hyi vittu että tää elämä sairasta! lapsenne nimeksikin varmaan tulee isukin antama pamela tai muu vastaava silikonirinta!
Lueppa uudestaan viestisi. tai näytä vaikka miehellesi. tai äidillesi? pitävätkö he sinua täysjärkisenä? ihan oikeasti? mieti ihan hiljaa näitä asioita ja tule sitten vasta kommentoimaan. ole kiltti. tässä se vielä on.
"sulla ei mene oikein jakeluun nämä asiat näköjään mitä sulle sanotaan! no meinasikko tuttavillenne kertoa että "pikkuneitimme" sai alkunsa ku iskä kiihoittui katsellessaan silikonirintasia pornolehtinaisia? (MINULLA EI OLE TAPANA KERTOA TUTTAVILLEMME SEKSIELÄMÄSTÄ) ei kuule kaikki miehet oo samanlaisia kuin sinun miehesi. hyi vittu on sillä tulevalla isällä mielikuvitukset vähissä kun pornolehteä pitää selata lauetakseen,oiskohan ollut ihan lapsipornoa vai eläinpornoa? (EI,IHAN TAVALLISTA KAHDEN AIKUISEN VÄLISTÄ SEKSIÄ, KUMMA ETTÄ SINULLE TULI TÄMMÖINEN MIELEEN?) sairasta,toivon vaan ettei teille tule tyttölasta voi tuleva isukki pian saada jotain kiksejä pikku tyttärestänne.hyi vittu että tää elämä sairasta! lapsenne nimeksikin varmaan tulee isukin antama pamela tai muu vastaava silikonirinta! (MIKSI PUHUT KOKO AJAN ISUKISTA, ENKÖ JO KERRAN SANONUT ETTÄ MINÄKIN KATSON PORNOA, SINULLE EI TAIDA MENNÄ JAKELUUN! :)
pitää kerta niin pilkkua nussia.ahahaha! tai et muuten vaan tajua. hyi vittu!
ei varmasti pidetä.sun ja sun miehes kannattais mennä puhumaan ammatti auttajan kanssa noista teidän ongelmistanne. pitääkö noin sairaille tosiaan vielä antaa lapsi?
se että miehesi ei saa kiksejä muualta kuin pornon avulla ja pakolla sinunkin katsottava pornoa että teidän "seksielämän" saa jotenkin luistamaan.en ihmettele yhtään ettei teille ole lapsia tullut vaan jouduitte hoitoihin.eli vois sanoa että teillä ei ole sänkyelämää ilman tät pornoa.oletteko kuulleet tälläisestä kuin seksuaaliterapeutti,teidän olisi aika jo hankkia hänelle aika.vai mitä?
Miksi vääristelet asioita? Meidän seksielämämme on kyllä aktiivista, kiitos kysymästä. Viimeksi uutena vuotena katsoimme "pornoa" kun olimme myöhään hereillä. Mistä tiedät mieheni kikseistä? Olenko sanonut että hän kiihottuu VAIN pornosta? Miksi TAAS puhut pelkästään miehestäni? MIKÄ SINUA VAIVAA???
Onko se sinulta pois jos hyväsksyn pornon? Onko????
Onko se sinulta pois jos olen avarakatseisempi kuin sinä??
Noista kirjoitusvirheistä ja teinimäisestä kirjoitustyylistä huomaa kyllä että sinä olet kirjoittanut kaikki edelliset vastaukset minulle.
Niin minua ei kukaan pakota katsomaan pornoa. Meidän perheessä ei pakoteta mihinkään ketään.
ettenkö oisi muka kirjoittanut,hahah! taitaa olla luulotautikin vielä! avarakatseisempi..hahhah! tyhmä sinä olet todella vajaa päästäsi jos sen näin voisi vaikka sanoa!
jos puhuin vain miehestäsi,kauheata,yhtä sairaita päästänne olette te molemmat,SINÄ JA MIEHESI,olet todella avarakatseinen ja ÄITIMÄINEN..Sinusta tulee vielä hyvä äiti,voitte vaikka yhdessä lapsenne ja miehenne kanssa katsoa pornoa,ja muistakaa sitten jos lapsenne haluaa katsoa teini ijällä pornoa,älkää sitten kieltäkö häntä katsomasta,olethan sentään niin avarakatseinen ja hyväksyt sen! muista se sitten!voi olla että lapsesi otetaan ennenpitkään pois sinulta jos äiti ja isi antaa jo alaikäisenä katsoa lapsen pornoa! anna lapsen elää lapsen elämää äläkä opeta omia tapojasi sille! :)
MUISTA OLLA SITTEN AVARAKATSEINEN lapsellesi,säälittää jo nyt lapsenne tulevaisuus,muistakaa opettaa sille että pitää olla avarakatseinen pornon suhteen! ahhahahahahahha. on siinä sulla avarakatseisuutta. ei saatana tollaset ihmiset joitais saunan taakse.
alkuperäinen kirjoittaja?
Ihan vaan mielenkiinnosta kyselen...
olkaa puolestani niin avarakatseisia kuin haluatte,mutta ei kannata lapsenkasvatuksessa olla liian avarakatseinen.voi tulla vielä ongelmia.
En usko että tuo ihminen joka hokee vittua yms. on edes täysi-ikäinen, saatika sitten lasta hankkimassa.
Mielestäni se että hyväsksyn pornon ei vaikuta äidin taitoihini? Jos sinä joskus juot siiderin (jota tuskin teet siveyden sipuli kun olet) niin annatko lapsellesi tuttipullossa viinaa? Luultavasti harrastat seksiä miehesi kanssa (vai onko liian pervoa?) niin harrastatko myös lapsesi kanssa?
Sinä sekoitat asioita pahasti. Miettisit hei ihan oikeesti oletko aivan varma että haluat lapsen? (jos nyt olet täysi-ikäinen)
Anteeksi vain, mutta en ole eläessäni kohdannut yhtä älyllisesti rajoittunutta aikuista ihmistä. En koskaan. Sinä et ymmärrä edes yksinkertaisia asioita mitä olen sanonut? Voi jee.
porno vai??
apukoulun tai jonkun muun käynyt,toistelet minun lauseitani kokoajan! tiettävästi lapsettomuushoitojakaan ei tehdä alaikäisille?eikös vain ? :)no joo mä oon nyt 15vee ja iskä ja äiti kattoo pornoo ja mä en tykkää siit ollenkaan,siks mä oon sitä niin vastaan..hahahahah! mut mä saisin kattoo sitä ku isi ja äippä on antanut luvan..hahahahhahahahahah! oletko tosiaan noin vajaa?puhut ihan mitä sattuu ja sun mielikuvitus on kyllä jostain sieltä. tööt tööt!!
tuntuu siltä että sinä olet murrosikäinen tyttö/poika jolle porno on kaikki kaikessa.ei voi muuta sanoa. onko sinua käytetty hyväksi pienenä vai mikä sua oikein vaivaa? kerro meille asiasi!
Kyllä, porno on minun koko elämä, niin olen sinulle sanonut, eikös vain?
En halua uskoa että olet aikuinen joka saa lapsettomuus hoitoja, en todellakaan usko että kukaan itseään kunnioittava lääkäri hoitaisi sinunlaista ihmistä. On loukkaus meitä muita kohtaan että sinä olet hoidossa, suomi ei kaipaa lisää yhtä typeriä ihmisiä kuin sinä, jota jälkeläisistäsi väistämättä tulee. Olet todella oksettava kun otat lapsettomuus palstalla lapsen hyväksikäytön esille, olet oksettava koska teet pornolehdestä näin kovan melun.
Etkä edes ymmärrä mitä sinulle sanotaan. Olen sanonut että hyväsksyn pornolehtien lukemisen sperma näytettä annettaessa, sekä olen sanonut että olen joskus katsonut ns. pehmopornoa.
Mitenköhän nämä kaksi asiaa vaikuttaa esim. äidin taitoihini? Selitä ole kiltti, koska en usko että kukaan muukaan ymmärtää?
Toivon sinulle oikein hyvää loppukesää, onnellista loppuelämää!!!:)(:
P.s Olen 29-vuotias :D
Onko teidän tosiaan noin vaikeaa yhdistää vanhemmuus ja erotiikka? Siis ajatteletteko te todella, ettei lapsen "teko hetkellä" saa ajatella "seksijuttuja"? Meinasin housuuni laskea kun luin noita juttujanne. Kuulkaa jos haluatte sen parisuhteenne pitää koossa lasten synnyttyäkin niin lienee parasta ruveta ajattelemaan sen miehenkin seksuaalisia tarpeita ihan realistisesti. Mies kyllä, ihan totta nauttii visuaalisesta stimulaatiosta. Eli pornolehdet ja -videot kiihottaa monia miehiä. Ei se sitä tarkoita, etteivät he vaimoistaan nauttisi. Suosittelen teille itsellennekin vähän avarampaa näkökulmaa ja estottomuutta - nauttikaa miehenne kanssa erotiikan iloista! Äidin ja isän roolien lisäksi pitää osata edelleen olla nainen ja mies - muuten on parisuhde vaarassa.
Ei täällä taida olla kuin yksi ihminen joka noin ajattelee, eikä suostu ymmärtämään mitään muuta.
Mutta hän on muutenkin omituinen, lopetti lapsettomuus hoidot kun mies olisi halunnut lukea pornolehteä antaessaan spermanäytettä :D :D
mieheni halusi lukea pornolehtiä? älä keksi päästäsi noita juttuja ja puhu paskaa. meillä on tehty spermanäytteet kotona mutta ihan yleisesti kirjoitin siitä että onko niissä sairaaloiden vessoissa pornolehtiä ? sä keksit ja puhut täällä pahaa vain muista, keksit siis mielikuvituksissas omia juttuja,etkö sä tajuu että hullu joka täällä on nii se olet sinä. ja olen kyllä vielä hoidoissa,että sori nyt vaan! sun ip osoite saadaan pian selville jos jatkat vielä tuota keksimistä.
olla kun miehesi ei anna kotona näytettä vaan ennemmin kattelee muita naisia teidän lapsen aikaansaamiseksi. meillä sentään näytteet on otettu kotona.hahah eikö ärsytäkkin?
Pyysin ylläpitoa poistamaan tämän ketjun, koska tämä on jo niin off topic. Toivottavasti lähtee.
jos pyysit.kauheaa.
häää??
Ihanaa kun maailmasta löytyy vielä lapsenmielisiä "aikuisia". Taitaa kirjoittaja olla vielä hieman kypsymätön äidiksi. Varmaan vielä jossain kohtaa huomaat karun totuuden elämästä. Hauskaa on kyllä lukea näiden fanaatikkojen tekstiä. Kiitos siitä;)