Jazzia eli bordellimusaa, sensuuria ja valheita, moraalittomutta ja Jumalan vastaisuutta yllinkyllin yms.!
xxxxxxxxx
Keskustelu palsta ”Promenadi” Porissa tuli tiensä päähän! Ja Porilaiset commikin pätkistellöö sensuureissaan…
Yksi hyvä-asia tässä on! Minua ei voi ainakaan nyt syyttää promenaadin keskustelun loppumisesta koska minut laittomasti "lempattiin" jo vuosia sitten! Eikä enää viime-aikoina kiinnostanut takaisin mennäkkään!
T: EJsvP! 28.11.2005
xxxxxxx
Neito Suomen ja kaupunki Porin... Olemme moraalisesti ajateltuna vakavasti sairaita...liikaa syntiä. Katukaamme tuhkassa ja säkkivaatteissa kaupungin johdosta alkaen...jospa Herra Jeshua Poria ja Suomea armahtaisi. Pääsisimmepä pian kirouksen eu:sta POIS!
Israelin Lippu (messiaaninen, Daavidin nimen alku- ja loppukirjain päällekkäin asetettuna, vanhan heprean merkistön mukaan), Suomen Lippu (samat värit Israelin kanssa Jeshuan risti), Suomen Vaakuna (Juudaan Jalopeura seisoo miekan päällä suusta tulee Luojamme Sana/tuli ja Porin vaakuna teksteineen! (Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala!) Tässä eskatologiaa...ja paljon!
http://wwnet.fi/users/veijone/tietoisku.htm Ota talteen välittömästi!
Täällä palstoilla tykätään irvailla aitojen kristittyjen kustannuksella. "Valkoinen" magia on suosiossa. Vapaamuurareita löytyy mm. tuomareista poliisiin asti sekä hyvävelijärjestelmä on huipussaan Porissa ja Suomessa…!!! http://www.kansallissosialismi.com/vapaamuurarit2.php
Porissakin inhotaan ”oikeistoa, yök silti politiikallle!”, raamattuja, aitoja Jeesuksen omia jne. Porissa suositaan kaupunkeista eniten setan mukaan homoja ja lesboja ja kaikkea irvokasta, piruja kastellaan kokkelissa ja wiccaa ja potteria luetaan urakalla. Ateismia täällä vasta löytyykin ja kateutta sekä ”keuhkotautia”....
Nooan ja Lootin aikojen kaltaista, totuuksien, irvailua täällä suositaan...Porilainen haluaa vain grillistä porilaisensa ja moraalittoman menon synteineen ja orgia musiikkinsa New Orleans Jazzinsa silläkin uhalla että koko Porin kansa perikatoon joutuisi.
Siinä pikakatsaus meihin Porilaiseen ja sopii Porin politiikkoihin myös täydellisesti.
--------
Kokemäen joki varmaan vielä tulvii yli äyräidensä...
Jazzia täällä ihan johtotasolta asti valitettavasti "vaalitaan" ja moraalin taso on aika huonolla mallilla, vähä-osaisten joutuessa "maksumiehiksi".
Olisiko Jo Porin vaakunan aika; Deus Protector Noster? (Se täytyy sitten olla Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala...muita kun ei ole olemassakaan, muut ovat epäjumalia)
Hetki aikaa enää säkkipuvuille ja tuhkalle...
Jos raamatusta keskustelee tai tietoa tuo esille linkein tai lukupaketein...se on kuin punainen vaate varsinkin Porissa! Miksi näin? Syyn ehkä tiedätte itsekin... Demokratiaa...pah, semmoista ei enää pitkään aikaan ole ollutkaan. Ylhäältä meitä todella ohjaillaan niinkuin on nyt viime aikoina julkisesti todettu! Ranska ja Hollanti ovat sen jo oivaltaneet! Saakohan Suomi edes äänestää..."ylhäiset" (Lue alhaiset moraalisesti) senkin päättävät!
Ensi vuonna 2006 taas moraalittomat ”ylhäisten” jazzin moraalittomat juottojuhlat jossa kaikki jumalaton on arvossaan...itse jazz musiikista alkaen.
New Orleansin huvitoiminta keskittyi 19. vuosisadan lopussa Storyville-nimisen ilotalokorttelin tiimoille. Ilotaloissa riitti keikkaa viihdytyskykyiselle pianisteille (osa toimi myös sutenöörinä). Tasatahtinen pianoviihde kehkeytyi vähitellen synkopoiduksi ragtimeksi ja varhaiseksi pianojazziksi. Jazzpianon isänä pidetty Jelly Roll Morton, bordelleista uransa aloittanut pianisti-säveltäjä.
http://koti.roundex.org/koti/jannecef/cef/suomennoksia/kirje251[1].html
http://musicedu.oulu.fi/lvakeva/afrohis/jazz1.htm
Tälläistäkö Porissa pitää "suojella ja vaalia"?
En tätä voi koskaan käsittää kun historia on jokaisen tutkittavissa ja yö-elämän Porissa jazzin aikaan ja muulloinkin voi jokainen todeta!
New Orleans sai jo kokea moraalinsa (mm. jazz, homo ja lesbo kulkueet etc. piti olla juuri kuin pyörremyrky alkoi!) seuraukset. Lue näin: Ihmiset ovat hyljänneet luojamme antamat arvot ja haluavat elää ennemmin synnissä ja valheessa kuin totuudessa ja puhtaudessa...
Ihankuin kruunuksi kaikelle hulluudelle sitten kastetaan yksi Porilainen Kokemäenjoessa piruksi...voi tyhmyyden riemuvoittoa Porissa.
Ja sitten kitistään huonosta julkikuvasta Porissa?!
1.
Löysin tällaisen islam palstalta. Vaihda gohar:in tilalle piina00 ja islamin tilalle Pori….
;D ;D ;D (Terrorismi sanan tilalle vaikka Ulvilan ja Porin nuoret moraalittomat rääkkääjät SK 30.10.05 sivu 7, vaikka kyllä se aito terrorismikin ihan Porilaisiakin koskee… :D)
Näitä tapauksia on jo useilla palstoilla…:D!
-----
Suomen perustuslaissa on ennakkosensuuri kielletty. Sheriffi Gohar on tehnyt ennakkosensuurin käytännöksi islam palstalla. Hänellä on oma käsityksensä siitä, mitä islam on, ja mitä islam ei ole ja tämän ennakkokäsityksensä mukaan hän poistaa viestejä ja siirtelee toisille palstoille. Tällä lailla estetään lukijoita lukemasta niitä ajatuksia, joita sheriffi Gohar ei katso kuuluviksi islamiin. Lain mukaan pitää kaikkien käsitys islamin uskonnosta saada tilaa islam palstalla. Tämä on myös suomi24 kanta sääntöjen mukaan. Suomen lakia on noudatettava.
Sheriffi Gohar on esittänyt kantanaan, ettei terrorismi kuulu islamiin. Hänellä on tietysti monia muitakin käsityksiä islamista.
Palstan kirjoittajien enemmistön kanta näyttää olevan, että terrorismi kuuluu osana islamiin. Tästä syystä palstaa pidetään huonona monien muslimien taholta ja vaaditaan sitä lopetettavaksi. Tämä vaatimus on tietysti pahasti ristiriidassa sananvapauslain kanssa, kun suomi24 jatkuvasti pyytää ehdotuksi uusiksi palstoiksi.
Islamia ei siis saa jakaa osiin, mikä kuuluu islamin ja mikä ei. Tästä seuraa, että on hyvää islamia ja huonoa islamia. Huono islam ei kuulu islamiin, siksi siitä ei saa keskustella, tai se kuuluu toiselle palstalle.
Terrorismi on pääasiallinen syy, miksi islamia vastustetaan, 1. Muita syitä ovat mm. epäinhimillinen julmuus ja kidutus 2. Ihmisten eriarvoisuus 3, sanan ja ajatuksen vapauden kieltäminen 4, uskonnon vapauden kieltäminen 5, valehtelun tekeminen sallituksi 6, demokratian kieltäminen 7, uskonnollisen pukeutumisen vaatiminen 8, naisten alistettu asema islamissa 9, naisten liikkumisvapauden kieltäminen 10, vihanlietsonta toisinajattelevia kohtaan 11, valheiden esittäminen Raamatun aitoudesta 12, valheiden levittäminen tieteellisistä asioista 13. sharia lain vaatiminen 14, islamilaisen oman alueen vaatiminen 15, islamin poliittisen luonteen kieltäminen 16,
Terrorismi on monille ainoa syy, miksi islam palstalle kirjoitetaan islamia vastustaen. Uskonnon vapaus sallitaan, eikä fanaattisille käännynnäisille kannata puhua toisesta uskonnosta. Myöskin julmuus kohdistuu heidän omaan kansaansa ja silloin kansa on siitä ensisijaisesti vastuussa. Kansan asia on kaataa vastenmielinen hallitus.
Terrorismi sensijaan kohdistuu aivan islamin ulkopuolisiin ja syyttömiin osapuoliin. Siksi terrorismia joutuvat vastustamaan myös islamin kuulumattomat ihmiset. Jos sanotaan, ettei terrorismi kuulu islamiin, sehän on aivan vastaavaa, kun rikollinen sanoo, ettei hän ole rikollinen. Sellainen asia kuuluu tutkittaviin. Islam palstalla islmia voidaan tutkia ja silloin ei voi etukäteen päättää, ettei terrorismi kuulu islamiin.
Jos sanotaan, että terrorismi kuuluu muihinkin uskontoihin, silloin sitä uskontoa on tutkittava terrorismin suhteen. Jos sanotaan, että terrorismin syitä ovat köyhyys ja sorto, silloin terrorismia on tutkittava näissä yhteyksissä. Terrorismi irroitettuna taustoistaan ei ole kiinnostava asia, koska se on vain poliisien työhön kuuluva asia. Tavallinen yleisö ei edes saa sekaantua poliisien tutkimuksiin kuuluviin asioihin.
Nykyinen sheriffi Gohar tekee asiallisen islamin tutkimisen mahdottomaksi. Siksi vaadin sheriffi Goharin poistamista tehtävistään.
2.
Piina00:n organisoimia valheita…. ((Miksi RobinHood ei saa esittää mielipiteitään?) Tobicilla))
Kun ei se esittele mitään...
Kirjoittanut: -K- 30.10.2005 klo 12.09
Jankkaa vaan samaa asiaa...
Kyllä asia on niin että tuo Robinhood jvsp jne. on pahemman luokan palstahäirikkö ja ilmeisesti myös skitsofreeninen persoona noista viesteistä päätellen (taitaa tässä ketjussa olla useampia ko. kaverin viestejä). Hän on bannissa useimmilla palstoilla, koska ei pysty ollenkaan rakentavaan keskusteluun vaan vetää mukaan oman jumalansa ja keskustelee lainauksilla ja linkeillä.
Mitä keskustelua on sellainen jossa ei huomioida toisten mielipidettä ja jankataan vain omaa.
Lisäksi Suomessa on perustuslain mukaan uskonvapaus enkä oikein näe mitään perusteita em. nimimerkin pakkokäännytyksen sallimiselle.
Täältä iso käsi Riinalle, mutta tuntuu siltä että Seriffin toiminta ei pelkästään riitä vaan ehkä Suomi24:lla olisi aika haastaa palstahäirikkö oikeuteen.
Vastaus: Pääsisin takaisin Porilaiset.commiin ja Promenadiin vaikka heti mutta kun ei juuri nyt edes kiinnosta! Piina00 pikkutyttö ”wiccasefu” se tässä lakia rikkoo enkä minä… Jankkauksesta sanoisin että keskustelu on ollut jo vuosia mahdotonta koska totuuden mukaiset vastaukset aina sensuroidaan suvaitsemattomina ja rasismina tai milloin mihinkin laittomaan syyhyn vedoten!
Allaolevalla palsta tobicilla aloitettu keskustelu jossa ei ole minun kirjoittamia lainkaan! 30.10.2005 on 14 kpl kirjoituksia tobicin alla….katsotaan milloin piina00 poistaa sen…joka tapauksessa omia sensurointejaan hän kyllä jaksaa kiittää erinimimerkeillä!
Miksi RobinHood ei saa esittää mielipiteitään?
Kirjoittanut: Miksi? 29.10.2005 klo 00.38
Täällä on yksi tyyppi, jolla on sanottavaa, mutta jonka sananvapautta rajoittaa sheriffi.
Olemme kypsyneet Riina00-sheriffin häijyyn suhtautumiseen kilpailevaan uskonlakolaiseen nähden.
Vanhoista viesteistä päätellen ko tyypit ovat väitelleet uskonasioista jo usean vuoden ajan ja nyt kun Riina00 on sheriffi, hän on kunkku, joka voi poistaa toisen mielipuolen kirjoitukset.
Poistetuissa robin Hoodin viesteissä on sanomaa joten vaadimme, ettei niitä poisteta sheriffin yksityisistä syistä johtuen.
-----------
Hyvää vuoden loppua 2005 kuitenkin kaikille: toivoo aidosti Porin parasta ajatteleva, rukoileva sekä totuuden puolesta taisteleva ja ihan täysin järjissäni olevana EJsvp.
6a) http://www.varo666siru.net
6b) http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/lopunajanmerkit/
6c) 66 antikristuksen tunnistamis keinoa! http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/66tunnistuskeinoa.htm
Ymmärrätkö?
6d) http://members.surfeu.fi/reinosav/time_of_return.htm
6e) http://www.kpnet.com/ajanfakta/virtuaalihelvetti.htm
6f) http://www.tscpulpitseries.org/finnish/ts950626.htm
(Arkistosta 33 tason kohdasta 6 a-f)
Wiccasefua ei tarvita Porin palstalla! Porin vaakunassakin jo lukee:
Deus Protector Noster
Joten ole piina00 vaiti ja anna puolustukseni olla sensuroimatta ja lakkaa valehtelemasta!
Piina00:n wicca (itse kertonut wicastaan) ”sefu” tekstiä arkistoituna….
Jesuan sanavapaus, vai mikä lie hullu olikaan.
Kirjoittanut: riina, 5.6.2004 klo 18.43 Koska kukaan ei viestejäsi kuitenkaan koskaan lue, saati sitten tyhmiä linkkejäsi. En todellakaan tiedä, onko linkeissäsi valheita, koska en niitä avannut enkä avaakaan. Todennäköisesti ovat tuota samaa valhetta ja puppua täynnä kuin sinunkin tekstisi aina! Hengelliset "totuudet" pyh ja pah. Koska Suomessa on luojan kiitos uskonnonvapaus, joten ketään ei tarvitse yrittää ohjata "oikeille" poluille. Miksi ihmeessä nykynuorten pitäisi tietää millä tavoin saa syntejään anteeksi. Sinä et ainakaan sitä heille pysty kertomaan tai heitä neuvomaan. Itse olen kirkosta eronnut ateisti, entinen saatananpalvoja ja onnellinen sellainen. En kaipaa kenenkään hihhulin kertovan minulle syntien anteeksi saamisesta. Jumala tai mikä lie hyväksykööt minut sellaisena kuin olen, jos ei hyväksy olkoon hyväksymättä!! Ja niinhän on raamattuunkin johonkin kohtaan kirjoitettu, että jokainen saa syntinsä anteeksi, joten miksi pitäisi edes yrittää elää kunnollista elämää, koska kuitenkin syntini anteeksi saan. Ja ihan näin pikku pointtina: Mitä ihmeen uskontokuntaa sinä edustat, jos vaivautuisit vastaamaan ihan suoraan ilman typeriä paskalinkkejäsi. SIIS IHAN SUORAAN, KOSKA EN OLE KOSKAAN TEKSTEJÄSI LUKENUT, JOTEN EN OLE SITÄ SELVILLE SAANUT. Toivon suoraan sanoen, että joku vielä kadulla tulee sinua vastaan ja niittaa kunnolla, sitten katsotaan, kuka sinut pelastaa. Jos muuten oikeasti kaikki tietäisivät ketä todellisuudessa olet ja makaisit ojassa puolikuolleena, tuskin kukaan edes auttaisi sinua, koska kaikki haluavat tuollaisen olion pois päivänjärjestyksestä!!
xxxxxxxxx
Keskustelu palsta ”Promenadi” Porissa tuli tiensä päähän! Ja Porilaiset commikin pätkistellöö sensuureissaan…
Yksi hyvä-asia tässä on! Minua ei voi ainakaan nyt syyttää promenaadin keskustelun loppumisesta koska minut laittomasti "lempattiin" jo vuosia sitten! Eikä enää viime-aikoina kiinnostanut takaisin mennäkkään!
T: EJsvP! 28.11.2005
xxxxxxx
Neito Suomen ja kaupunki Porin... Olemme moraalisesti ajateltuna vakavasti sairaita...liikaa syntiä. Katukaamme tuhkassa ja säkkivaatteissa kaupungin johdosta alkaen...jospa Herra Jeshua Poria ja Suomea armahtaisi. Pääsisimmepä pian kirouksen eu:sta POIS!
Israelin Lippu (messiaaninen, Daavidin nimen alku- ja loppukirjain päällekkäin asetettuna, vanhan heprean merkistön mukaan), Suomen Lippu (samat värit Israelin kanssa Jeshuan risti), Suomen Vaakuna (Juudaan Jalopeura seisoo miekan päällä suusta tulee Luojamme Sana/tuli ja Porin vaakuna teksteineen! (Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala!) Tässä eskatologiaa...ja paljon!
http://wwnet.fi/users/veijone/tietoisku.htm Ota talteen välittömästi!
Täällä palstoilla tykätään irvailla aitojen kristittyjen kustannuksella. "Valkoinen" magia on suosiossa. Vapaamuurareita löytyy mm. tuomareista poliisiin asti sekä hyvävelijärjestelmä on huipussaan Porissa ja Suomessa…!!! http://www.kansallissosialismi.com/vapaamuurarit2.php
Porissakin inhotaan ”oikeistoa, yök silti politiikallle!”, raamattuja, aitoja Jeesuksen omia jne. Porissa suositaan kaupunkeista eniten setan mukaan homoja ja lesboja ja kaikkea irvokasta, piruja kastellaan kokkelissa ja wiccaa ja potteria luetaan urakalla. Ateismia täällä vasta löytyykin ja kateutta sekä ”keuhkotautia”....
Nooan ja Lootin aikojen kaltaista, totuuksien, irvailua täällä suositaan...Porilainen haluaa vain grillistä porilaisensa ja moraalittoman menon synteineen ja orgia musiikkinsa New Orleans Jazzinsa silläkin uhalla että koko Porin kansa perikatoon joutuisi.
Siinä pikakatsaus meihin Porilaiseen ja sopii Porin politiikkoihin myös täydellisesti.
--------
Kokemäen joki varmaan vielä tulvii yli äyräidensä...
Jazzia täällä ihan johtotasolta asti valitettavasti "vaalitaan" ja moraalin taso on aika huonolla mallilla, vähä-osaisten joutuessa "maksumiehiksi".
Olisiko Jo Porin vaakunan aika; Deus Protector Noster? (Se täytyy sitten olla Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala...muita kun ei ole olemassakaan, muut ovat epäjumalia)
Hetki aikaa enää säkkipuvuille ja tuhkalle...
Jos raamatusta keskustelee tai tietoa tuo esille linkein tai lukupaketein...se on kuin punainen vaate varsinkin Porissa! Miksi näin? Syyn ehkä tiedätte itsekin... Demokratiaa...pah, semmoista ei enää pitkään aikaan ole ollutkaan. Ylhäältä meitä todella ohjaillaan niinkuin on nyt viime aikoina julkisesti todettu! Ranska ja Hollanti ovat sen jo oivaltaneet! Saakohan Suomi edes äänestää..."ylhäiset" (Lue alhaiset moraalisesti) senkin päättävät!
Ensi vuonna 2006 taas moraalittomat ”ylhäisten” jazzin moraalittomat juottojuhlat jossa kaikki jumalaton on arvossaan...itse jazz musiikista alkaen.
New Orleansin huvitoiminta keskittyi 19. vuosisadan lopussa Storyville-nimisen ilotalokorttelin tiimoille. Ilotaloissa riitti keikkaa viihdytyskykyiselle pianisteille (osa toimi myös sutenöörinä). Tasatahtinen pianoviihde kehkeytyi vähitellen synkopoiduksi ragtimeksi ja varhaiseksi pianojazziksi. Jazzpianon isänä pidetty Jelly Roll Morton, bordelleista uransa aloittanut pianisti-säveltäjä.
http://koti.roundex.org/koti/jannecef/cef/suomennoksia/kirje251[1].html
http://musicedu.oulu.fi/lvakeva/afrohis/jazz1.htm
Tälläistäkö Porissa pitää "suojella ja vaalia"?
En tätä voi koskaan käsittää kun historia on jokaisen tutkittavissa ja yö-elämän Porissa jazzin aikaan ja muulloinkin voi jokainen todeta!
New Orleans sai jo kokea moraalinsa (mm. jazz, homo ja lesbo kulkueet etc. piti olla juuri kuin pyörremyrky alkoi!) seuraukset. Lue näin: Ihmiset ovat hyljänneet luojamme antamat arvot ja haluavat elää ennemmin synnissä ja valheessa kuin totuudessa ja puhtaudessa...
Ihankuin kruunuksi kaikelle hulluudelle sitten kastetaan yksi Porilainen Kokemäenjoessa piruksi...voi tyhmyyden riemuvoittoa Porissa.
Ja sitten kitistään huonosta julkikuvasta Porissa?!
1.
Löysin tällaisen islam palstalta. Vaihda gohar:in tilalle piina00 ja islamin tilalle Pori….
;D ;D ;D (Terrorismi sanan tilalle vaikka Ulvilan ja Porin nuoret moraalittomat rääkkääjät SK 30.10.05 sivu 7, vaikka kyllä se aito terrorismikin ihan Porilaisiakin koskee… :D)
Näitä tapauksia on jo useilla palstoilla…:D!
-----
Suomen perustuslaissa on ennakkosensuuri kielletty. Sheriffi Gohar on tehnyt ennakkosensuurin käytännöksi islam palstalla. Hänellä on oma käsityksensä siitä, mitä islam on, ja mitä islam ei ole ja tämän ennakkokäsityksensä mukaan hän poistaa viestejä ja siirtelee toisille palstoille. Tällä lailla estetään lukijoita lukemasta niitä ajatuksia, joita sheriffi Gohar ei katso kuuluviksi islamiin. Lain mukaan pitää kaikkien käsitys islamin uskonnosta saada tilaa islam palstalla. Tämä on myös suomi24 kanta sääntöjen mukaan. Suomen lakia on noudatettava.
Sheriffi Gohar on esittänyt kantanaan, ettei terrorismi kuulu islamiin. Hänellä on tietysti monia muitakin käsityksiä islamista.
Palstan kirjoittajien enemmistön kanta näyttää olevan, että terrorismi kuuluu osana islamiin. Tästä syystä palstaa pidetään huonona monien muslimien taholta ja vaaditaan sitä lopetettavaksi. Tämä vaatimus on tietysti pahasti ristiriidassa sananvapauslain kanssa, kun suomi24 jatkuvasti pyytää ehdotuksi uusiksi palstoiksi.
Islamia ei siis saa jakaa osiin, mikä kuuluu islamin ja mikä ei. Tästä seuraa, että on hyvää islamia ja huonoa islamia. Huono islam ei kuulu islamiin, siksi siitä ei saa keskustella, tai se kuuluu toiselle palstalle.
Terrorismi on pääasiallinen syy, miksi islamia vastustetaan, 1. Muita syitä ovat mm. epäinhimillinen julmuus ja kidutus 2. Ihmisten eriarvoisuus 3, sanan ja ajatuksen vapauden kieltäminen 4, uskonnon vapauden kieltäminen 5, valehtelun tekeminen sallituksi 6, demokratian kieltäminen 7, uskonnollisen pukeutumisen vaatiminen 8, naisten alistettu asema islamissa 9, naisten liikkumisvapauden kieltäminen 10, vihanlietsonta toisinajattelevia kohtaan 11, valheiden esittäminen Raamatun aitoudesta 12, valheiden levittäminen tieteellisistä asioista 13. sharia lain vaatiminen 14, islamilaisen oman alueen vaatiminen 15, islamin poliittisen luonteen kieltäminen 16,
Terrorismi on monille ainoa syy, miksi islam palstalle kirjoitetaan islamia vastustaen. Uskonnon vapaus sallitaan, eikä fanaattisille käännynnäisille kannata puhua toisesta uskonnosta. Myöskin julmuus kohdistuu heidän omaan kansaansa ja silloin kansa on siitä ensisijaisesti vastuussa. Kansan asia on kaataa vastenmielinen hallitus.
Terrorismi sensijaan kohdistuu aivan islamin ulkopuolisiin ja syyttömiin osapuoliin. Siksi terrorismia joutuvat vastustamaan myös islamin kuulumattomat ihmiset. Jos sanotaan, ettei terrorismi kuulu islamiin, sehän on aivan vastaavaa, kun rikollinen sanoo, ettei hän ole rikollinen. Sellainen asia kuuluu tutkittaviin. Islam palstalla islmia voidaan tutkia ja silloin ei voi etukäteen päättää, ettei terrorismi kuulu islamiin.
Jos sanotaan, että terrorismi kuuluu muihinkin uskontoihin, silloin sitä uskontoa on tutkittava terrorismin suhteen. Jos sanotaan, että terrorismin syitä ovat köyhyys ja sorto, silloin terrorismia on tutkittava näissä yhteyksissä. Terrorismi irroitettuna taustoistaan ei ole kiinnostava asia, koska se on vain poliisien työhön kuuluva asia. Tavallinen yleisö ei edes saa sekaantua poliisien tutkimuksiin kuuluviin asioihin.
Nykyinen sheriffi Gohar tekee asiallisen islamin tutkimisen mahdottomaksi. Siksi vaadin sheriffi Goharin poistamista tehtävistään.
2.
Piina00:n organisoimia valheita…. ((Miksi RobinHood ei saa esittää mielipiteitään?) Tobicilla))
Kun ei se esittele mitään...
Kirjoittanut: -K- 30.10.2005 klo 12.09
Jankkaa vaan samaa asiaa...
Kyllä asia on niin että tuo Robinhood jvsp jne. on pahemman luokan palstahäirikkö ja ilmeisesti myös skitsofreeninen persoona noista viesteistä päätellen (taitaa tässä ketjussa olla useampia ko. kaverin viestejä). Hän on bannissa useimmilla palstoilla, koska ei pysty ollenkaan rakentavaan keskusteluun vaan vetää mukaan oman jumalansa ja keskustelee lainauksilla ja linkeillä.
Mitä keskustelua on sellainen jossa ei huomioida toisten mielipidettä ja jankataan vain omaa.
Lisäksi Suomessa on perustuslain mukaan uskonvapaus enkä oikein näe mitään perusteita em. nimimerkin pakkokäännytyksen sallimiselle.
Täältä iso käsi Riinalle, mutta tuntuu siltä että Seriffin toiminta ei pelkästään riitä vaan ehkä Suomi24:lla olisi aika haastaa palstahäirikkö oikeuteen.
Vastaus: Pääsisin takaisin Porilaiset.commiin ja Promenadiin vaikka heti mutta kun ei juuri nyt edes kiinnosta! Piina00 pikkutyttö ”wiccasefu” se tässä lakia rikkoo enkä minä… Jankkauksesta sanoisin että keskustelu on ollut jo vuosia mahdotonta koska totuuden mukaiset vastaukset aina sensuroidaan suvaitsemattomina ja rasismina tai milloin mihinkin laittomaan syyhyn vedoten!
Allaolevalla palsta tobicilla aloitettu keskustelu jossa ei ole minun kirjoittamia lainkaan! 30.10.2005 on 14 kpl kirjoituksia tobicin alla….katsotaan milloin piina00 poistaa sen…joka tapauksessa omia sensurointejaan hän kyllä jaksaa kiittää erinimimerkeillä!
Miksi RobinHood ei saa esittää mielipiteitään?
Kirjoittanut: Miksi? 29.10.2005 klo 00.38
Täällä on yksi tyyppi, jolla on sanottavaa, mutta jonka sananvapautta rajoittaa sheriffi.
Olemme kypsyneet Riina00-sheriffin häijyyn suhtautumiseen kilpailevaan uskonlakolaiseen nähden.
Vanhoista viesteistä päätellen ko tyypit ovat väitelleet uskonasioista jo usean vuoden ajan ja nyt kun Riina00 on sheriffi, hän on kunkku, joka voi poistaa toisen mielipuolen kirjoitukset.
Poistetuissa robin Hoodin viesteissä on sanomaa joten vaadimme, ettei niitä poisteta sheriffin yksityisistä syistä johtuen.
-----------
Hyvää vuoden loppua 2005 kuitenkin kaikille: toivoo aidosti Porin parasta ajatteleva, rukoileva sekä totuuden puolesta taisteleva ja ihan täysin järjissäni olevana EJsvp.
6a) http://www.varo666siru.net
6b) http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/lopunajanmerkit/
6c) 66 antikristuksen tunnistamis keinoa! http://www.free-webspace.biz/heavenlyjerusalem/66tunnistuskeinoa.htm
Ymmärrätkö?
6d) http://members.surfeu.fi/reinosav/time_of_return.htm
6e) http://www.kpnet.com/ajanfakta/virtuaalihelvetti.htm
6f) http://www.tscpulpitseries.org/finnish/ts950626.htm
(Arkistosta 33 tason kohdasta 6 a-f)
Wiccasefua ei tarvita Porin palstalla! Porin vaakunassakin jo lukee:
Deus Protector Noster
Joten ole piina00 vaiti ja anna puolustukseni olla sensuroimatta ja lakkaa valehtelemasta!
Piina00:n wicca (itse kertonut wicastaan) ”sefu” tekstiä arkistoituna….
Jesuan sanavapaus, vai mikä lie hullu olikaan.
Kirjoittanut: riina, 5.6.2004 klo 18.43 Koska kukaan ei viestejäsi kuitenkaan koskaan lue, saati sitten tyhmiä linkkejäsi. En todellakaan tiedä, onko linkeissäsi valheita, koska en niitä avannut enkä avaakaan. Todennäköisesti ovat tuota samaa valhetta ja puppua täynnä kuin sinunkin tekstisi aina! Hengelliset "totuudet" pyh ja pah. Koska Suomessa on luojan kiitos uskonnonvapaus, joten ketään ei tarvitse yrittää ohjata "oikeille" poluille. Miksi ihmeessä nykynuorten pitäisi tietää millä tavoin saa syntejään anteeksi. Sinä et ainakaan sitä heille pysty kertomaan tai heitä neuvomaan. Itse olen kirkosta eronnut ateisti, entinen saatananpalvoja ja onnellinen sellainen. En kaipaa kenenkään hihhulin kertovan minulle syntien anteeksi saamisesta. Jumala tai mikä lie hyväksykööt minut sellaisena kuin olen, jos ei hyväksy olkoon hyväksymättä!! Ja niinhän on raamattuunkin johonkin kohtaan kirjoitettu, että jokainen saa syntinsä anteeksi, joten miksi pitäisi edes yrittää elää kunnollista elämää, koska kuitenkin syntini anteeksi saan. Ja ihan näin pikku pointtina: Mitä ihmeen uskontokuntaa sinä edustat, jos vaivautuisit vastaamaan ihan suoraan ilman typeriä paskalinkkejäsi. SIIS IHAN SUORAAN, KOSKA EN OLE KOSKAAN TEKSTEJÄSI LUKENUT, JOTEN EN OLE SITÄ SELVILLE SAANUT. Toivon suoraan sanoen, että joku vielä kadulla tulee sinua vastaan ja niittaa kunnolla, sitten katsotaan, kuka sinut pelastaa. Jos muuten oikeasti kaikki tietäisivät ketä todellisuudessa olet ja makaisit ojassa puolikuolleena, tuskin kukaan edes auttaisi sinua, koska kaikki haluavat tuollaisen olion pois päivänjärjestyksestä!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Voisitko mennä Luojasi luokse? Hänhän se sinua eniten kaipaa....
Tapoja on monia, kunhan teet sen pian.
Kuuletko kun Hän kutsuu sinua!
http://www.kansallissosialismi.com/vapaamuurarit2.php