Moi !!
Tarttisin ideoita mitä kirjoitaa rippijuhlien KUTSUkorttiin . Haluaisin tietää runoja ja tekstejä.Jotain tosi hyviä ;D onkos ideoita ?? mitä pikemmin sen parempi. :) toivottavasti joku on tietäväinen ! :)
Rippijuhlat !!
4
6858
Vastaukset
- Kerran usko lapsuuden...
Jos olet jo käynyt rippikoulun, niin laulettiinko leirillä / päiväkoulussa ns. punaisen kirjan lauluja eli nuoren seurakunnan veisuja? Niiden sanoituksista voisi löytyä joitakin kivoja "värssynpätkiä".
Kirjastot ovat myös pullollaan erilaisia kirjoja, joissa värssyjä oikein on erikseen kerätty. - yx vaan...
Viisitoistavuotiaan rukous
En tiedä Jeesus,
mitä mä sulta pyytäisin.
Ei multa mitään puutu
ja puuttuu kuitenkin.
On sydämeni aina
niin kovin rauhaton.
Ei mitään multa puutu,
mut mikä mun on?- Nimetön
kiitos,:)teille molemmille
- kesäliisa
Nimetön kirjoitti:
kiitos,:)teille molemmille
lisää ideoita?olisiko mitään"hupitekstejä"?tai muuta hyvää,juhlat ovat aika rennon puoleiset.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896113Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174765Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074489Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo992218Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489