Olemme ostamassa uutta S60:stä ja ainoa päättämätön asia on enää väri. Eli onko mielipiteitä, mikä on paras väri kyseiseen autoon? Itse olen miettinyt lähinnä mustaä.
S60 väri
8
1525
Vastaukset
- nicki
En tiedä onko sulla ollut koskaan mustaa autoa, mutta muista ettei se pysy aina pakasta vedettynä ja puhtaana. Joka sorminjälki, raapaisu ja pöly näkyy ovissa ja luukuissa näkyy riittävän kauaks.
En koskaan hommaa toista mustaa autoa. JOs Sulla on aikaa, rätti ja skitsoluonne, ota kaikin mokomin itsellesi pientä vaivaa.- Vihreä
Olen jostain kumman syystä mieltynyt vihreään ( met. ) en ole vielä nähnyt yhtään autoa johon vihreä ei sopisi.
Punainen ja hopea taitavat olla ne yleisimmät värit, joten rankkaisin ne pois jo senkin takia, paitsi jos olisi Porsce.
- TeroPee
Duunipaikan parkkipaikalla seisoo päivittäin valkoinen S60 ja älä sellaista ainakaan hanki. On nimittäin todella mitätön ja vaatimaton väri tuohon autoon.
Harmaita/hopeita autoja on joka paikka täynnä ja mustasta saitkin jo kommentit. Mainoksissa oleva kulta/pronssi/kellertävä (mikä se sitten kenenkin mielestä on...) ei myöskään mielestäni ole mikään erikoisen kaunis. Samoin perus-punainen ei mielestäni käy tuohon autoon. Jokin tummansininen metalliväri voisi olla aika makea tuossa autossa. - V 70 AWD
Ehdottomasti sininen metalliväri! joko tummasininen tai se muodikas siniharmaa sopivat kyseiseen autoon erittäin hyvin.
- S40
Olen samaa mieltä ylläolevan kirjoittajan kanssa, todella hyvännäköinen metallinhohto tummansinisenä!!!
- rc
S40 kirjoitti:
Olen samaa mieltä ylläolevan kirjoittajan kanssa, todella hyvännäköinen metallinhohto tummansinisenä!!!
Ehdottomasti sellainen, jo on muuten arvokkaan näköönen biili. Näyttää hienolta ainakin V70:ssä.
Aika tavallinen mutta varmaan juuri sen takia että on hiano.
- hopia
Metallihopea arvokkaiman näköinen ehdottomasti piste.
- kokemuksella(antti)
sininen on sopii parahaiten siihen
ei mikään muu.. jos haluaa tuhlata
7000 niin saa laittaa metallihotovärin
mutta tavalinen sininen ja metalihotosinisessa ei ole paljon mitään eroa. kokemusta on..
ei mikään muu passaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak1094475Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka553296- 841083
Alkuperäinen kristillinen kaste on uskoville annettava upotuskaste
Kreikan sana BAPTIZO merkitsee upottamista. Alkuseurakunta kastoi upottamalla Apostolien tekojen kirjan mukaan: Ap.t 2552919Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purraa jatkamaan valtiovarainministerinä!
Ja jollei valtiovarainministerinä, niin sitten pääministerinä. Purra on nostanut Suomen talouden nyt komeaan kasvuun Ma82788- 57749
- 167745
Pitäisikö naisen haluta "puolisomies"?
Toivottavasti saan nyt tämän idean purettua hyvin sanoiksi? Mutta tuossa eräässä aloituksessa tuli vastaan tälläinen tek138720Miksi piti uhota naapuri Venäjälle ja tehdä itsestä heidän vihollinen?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f0eee963-3605-47e6-9989-a21347ce7757 "Jos sota syttyy Suomessa, näin tapahtumat vois195718Asiantuntijat todistavat: Rydman valehteli.
Virta oli oikeassa jokaisessa kolmessa eri väitteessä, sen sijaan RYDMAN VALEHTELI kaikissa kolmessa väitteessä. https:/188685