Jeps! Elikkäs olis hieman kuumetta auton vaihtoon, ja kiikarissa olisi paria vectraa. 98vm 2,5 farkku sekä 2002 2,2 myöskin farkku. Kokomuksia ei ole vielä kerenny koko merkistä tulemaan. Joten autojen hyvät ja huonot puolet kiinnostaa. minkälaiset teholukemat noissa on ja korkean bensan hinnan aikaan ennenkaikkea kulutus? Kaiken näköisiä pers kohtaisia kokemuksia. Ei kiinnosta yletön kehuminen tai aivan paskaksi haukkuminen. Jo kerenny kuitenkin näillä kotteroilla ajella, että tiedän ettei viatonta autoa ole ;-)
kokemuksia
vectrasta
2702
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
mutta vaan 2.0-16v mallista. Eli on tiloiltaan riittävä 2 tenavan kanssa, tosin iso koira ja jos reissuissa käy tai mökillä saattaa olla jo ahdasta. 2.5 olis naukee peli mutta siinä on jonkin verran "tyyppivikoja" jotka voi olla kalliita korjata. 2.2 kone on ihan asiallinen mutta niisä on jakoketjuja katkeillut (iso ja kallis pipi), siitä tosin on paranettua versiota olemassa eli kannattaa varmistaa historia että onko kyseisessä autossa jo uusi versio jakopäästä. Siksi 2.0 ostin kun se on näistä 3 vaihtoehdoista yleisin ja suht halpa ylläpitää. Tämä siis minun mielipide. Kohta joku kaikkitietävä kirjoittaa että osta auto älä ooppelia.
Niin itelläni on vecu v6 sport farkku vm-98 ainahan jotain pientä on ollu kallein huolto joka tehtiin oli jakohihnan vaihto noin 600 e.Jarrulevyt ja palat saman hintasii kun esim.2.0 l.Noormaalissa ajossa meillä kulutus huitelee noin karvan verran yli 7l satasella ei mielestäni paha kulutus v6 koneiselle farkkulle !