Auttakaa Passista kyse...

APUVAAA!

Moi!

Nyt tuli tyttöystävän kaa sellanen päähänpistos, että ois mukava lähtee ennen yo-kirjoituksia jonnekkin etelään.

Meinattiin lähteä tuossa 23.7 - 29-7 välisenä aikana kreikkaan tai espanjaan ja mulle tuli mieleen, että en oo koskaan matkustanu niin mähän tarviin passin nopeasti. Ja tuohon matkan alkuun ei ole kuin noin viikko vähän reilut aikaa. Niin ehdinkö mitenkään saada nyt 10 vuoden passia ku passi systeemi muuttuu niin on varmaan kova tunku siellä ja passia saa oottaa aika kauan? Jos ei uskalla jättää ton varaan ettei sitten pääsekkään matkalle, niin onko mahdollista saada esim. 1vuoden passia nopeempaa eli vaikka 2-3 päivän varotusajalla? vastatkaa pian. Harmittaa jos jää eka ulkomaan reissu tämän takia väliin :(

4

455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mars!
      • vielä...

        Eikös Kreikkaan ja Espanjaan pääse uudenmallisella henkilökortillakin jos sulla sellainen sattuu olemaan? Ovat kai EU-maita, jos ei muualle kerran ole suunnitelmia mennä.


    • hate

      tuolla http://www.poliisi.fi sivuilla "Hinnatja toimitusajat"on pika passin toimitusaika 1-3vrk väittäköön kuka mitä hyvänsä.

    • kyselet täältä asioita kuluu vain aikaa kun odotat vastausta.soita poliisile suoraan niin saat luotettavan vastauksen heti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe