matka satamasta rautatieasemalle

mil sen välin voi kulkee.. kauanko ottaa aikaa?
4490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

- Junalla laivayhteyksien aikaan.
- 32, 42, 8 -> kauppatori 1 -> Satama
- Kävelet linja-autoasemalle 200m 1 -> Satama
- Kävellen

Äänestä

Tuossa bussihaku:
http://bussit.turku.fi/traveller/matkainfo
Lähtöpaikaksi Rautatieasema ja päätepysäkiksi Linnankatu, Satamakadun risteys.

Ja taksi tietysti kulkee.
Ja jotkut junat jatkaa rautatieasemalta satamaan asti...

Äänestä
  • niin siis satama-asemahan se oli... jos en olisi korjannut joku älykkö tulisi taas kommentoimaan.

    Äänestä

Rautatiehän tulee satamaan asti ja osa junista lähteekin satamasta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turkuun visiitille kirjoitti:

mil sen välin voi kulkee.. kauanko ottaa aikaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu