vellit ja muut

Minkä ikäselle ootte alkanu antaan vellejä ja minkä ikäsenä kiinteitä?
2295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidän pojalle aloin antaa peruna-porkkanavelliä n.3,5 kk iässä kun korviketta alkoi mennä jo aikamoisia määriä.Tykkäsi kovasti siitä,maissivelliä ei suostunut syömään. Soseita hällä aloin maistatella melkein heti perään,vähän vajaa 4kk iässä.Nyt 5 kk ja syö aamu-ja iltapuuron (kauraa),ruokaisia soseita ja myös välipalaksi silloin tällöin hedelmäsoseita.Vielä ei ole kohdalle sattunut sellaista ruoka-ainesta,josta olisi mahapuruja tullut.Hitaasti ollaan lisätty uusia makuja.Nyt seuraavaksi varmaankin viikon kuluttua maistellaan jo lihaisia soseita.

Äänestä

Vellejä antaisin 4 kk iässä ja siitä ylöspäin ja kiinteää 8kk iässä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanna kirjoitti:

Minkä ikäselle ootte alkanu antaan vellejä ja minkä ikäsenä kiinteitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu