allergiaa(KO) ?

Tiiiiia

Mulla on reidessä 7 kutiavaa näppyä ja mitä enemmän riitä raapii sitä enemmän ne kutiavat. Voiko kyseessä olla joku allergia?? Ihmetyttää kyllä että miksi allergianäpyt olisi tullut just tohon kohtaan. Yleensä mulla ei oo ollut ihottumaa missään. Voiko esim. eläinallergia-ihottuma tulla sellaiseen paikkaan mikä ei edes ole ollut kosketuksissa eläimeen..?

3

422

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja voi tulla

      sellaiseen osaan kehoa johon ei ole suoraa eläinkontaktia ollutkaan.

      • tiiiiia

        mutta millasia on allerginen ihottuma..? voiko se tosiaan olla tuollasia selkeitä näppyjä, kuin hyttysen puremia vierekkäin...?


    • Minä----

      Itse saan näppyjä välillä koiran kuolasta (omistan silti koiran). Nämä näpyt ovat pieniä ja kutisevia ja kestävät korkeintaan tunnin ajan. Sitten ne ovat poissa. Ja minun näppyläni syntyvät nimenomaan niihin kohtiin, mihin koiran kuolaa on päässyt.
      Mielestäni nuo sinun näppysi vaikuttavat jonkin hyönteisen puremilta, joten ei liene syytä huoleen. Jos vaiva jatkuu, ja näppyjä alkaa ilmestyä lisää, kannattanee käydä lääkärissä, jos vaikka olet allerginen jollekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7142
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7089
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6225
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5328
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5235
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4615
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3565
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe