Volovo on varmasti paras!

Viime viikolla tulin s60lla 490 km keskinopeudella 100 km/h. Volvo on varmasti paras auto Suomessa. Eikä syöny paljon, keskimäärin 6,4 l/100km. Ei le sakuista vastusta volelle!!!
101636
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

aika hyvä! millä konella?

Äänestä

Tää provoilu mielestäni loppuu nyt!

Äänestä
  • Opettele nyt ensin kirjoittamaan, ja kirjoita vasta sitten tänne palstoille!

    Äänestä

  • Putte kirjoitti:

    Opettele nyt ensin kirjoittamaan, ja kirjoita vasta sitten tänne palstoille!

    Tuolla Volvon kulutuksesta liittyvässä jutussa olit taas suuna päänä selittämässä, siis, sano nyt, että omistatko edes ajokorttia,,,raasu.

    Äänestä

  • Putte kirjoitti:

    Tuolla Volvon kulutuksesta liittyvässä jutussa olit taas suuna päänä selittämässä, siis, sano nyt, että omistatko edes ajokorttia,,,raasu.

    Kortti on (siis) ollut v:sta 1973. Tänään ajelin Volvolla 370 km. Bensaa paloi, sillä hyvällä ajokilla oli mukava latoa tuollaista 140 km/h.
    Osaanko kirjoittaa?...Hmh
    Kyllä teitä on helppo vedättää, voi taivahan jumala.

    Äänestä

Babet sanovat että musta s60 on macho. saksalaiset on kuulemma gaymobiileja.

Äänestä

toi kun työnnetään autoon about 20- ke rahaa ja ollaan sitten iloisia pienestä kulutuksesta. S60:n hintaluokassa olevilla pirsseillä arvonalenema on sitä luokkaa että on aivan sama syökö se myötötuulessa 6 vai 8 l.

Äänestä
  • jos arvon alenemiset sua pelottaa niin aja pappa tuntsalla ja asu isin ja äitin luona jos sulla semmoiset vielä hengittää

    Äänestä

syöppö taitaa olla,kun oma s.60 vei Karikasniemeltä tänne Jyväskylän alapuolelle sillä matkalla aika raskaalla kaasujalalla 5.2l/100 km ja täydessä lastissa ja vielä toi automaatti yleensä höräsee enemmän kun manuaali:

Äänestä
  • Täällähän jokainen voi valehdella vaikka minkälaiset kulutukset, mutta totuus on se, että kyllä monen Volvo-miehen/pojannulkin polvet kohta tutisee, kun bensan hinta nousee kohisten.

    terv.uuden turbodieselin omistaja = 4,55L/100km

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mel Bourne kirjoitti:

Viime viikolla tulin s60lla 490 km keskinopeudella 100 km/h. Volvo on varmasti paras auto Suomessa. Eikä syöny paljon, keskimäärin 6,4 l/100km. Ei le sakuista vastusta volelle!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu