Marokon "parhaat paikat"

Veccu

Eli mietin tuossa jos lähtisin syksyllä jonnekkin etelään lämpimään ja siksi meinasin että luultavasti marokossa on lämmin aina :D. Eli nyt lähinnä kertokaa jotain kokemuksia ja hyviä paikkoja morokossa. ja mitä kannattaa huomioida ennen matkalle lähtemistä!? kiitos vastauksista.

1

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kalevi

      Toteuta ajatuksesi. Marokko on ihan mukava turistikohde.Tuleva kausi alkaa 11.10. ja ainakin aikaisemmin siellä on silloinkin lämmin. Illat ovat olleet myöskin lämpimiä. Agadir on pääkohde ainakin meikäläisille matkailijoille.Toki maassa on muitakin mukavia kaupunkeja. Ensimmäisenä tulee tietysti mieleen tarunhohtoinen Marrakech, ja erikoisesti sen vanha osa.Uusi osa on moderni kaupunki leveine bulevardeineen ja mukavine katukahviloineen.Toinen kaupunki , joka on lähempänä Agadiria on pieni Essaouira.Tie sinne Agadiristä seuraa melkein koko ajan meren rantaa.
      Ensikertalaisen pitäisi käydä ainakin
      arrakechissä, koska se eroaa niin suuressa määrin pienemmästä Agadiristä.En tiedä mitä tarkoitatte "parhailla paikoilla", mutta ainakin nämä Agadirin lisäksi ovat mielenkiintoisia kaupunkeja. Eteläänb Agadirista löytyy vielä pikku Marrakeschiksi kutsuttu Taroudant ym ym.Kaiken kaikkiaan kyllä tuossa maassa mielenkiintoisia paikkoja löytyy.Ei muuta kuin tuumasta toimeen ja hyvää matkaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3493
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2104
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      30
      1789
    4. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      16
      1557
    5. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1528
    6. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      10
      1450
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1397
    8. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      14
      1257
    9. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      78
      1195
    10. Jo Alkanutta Viikkoa Ja Maanantai Päivää

      Hyvää huomenta naiselle ❤🤗😘 Toivoo mies
      Ikävä
      22
      1132
    Aihe