Miksi Marmara -kebab kiinni??? Onko poliisi asialla vai onko terveysterkastaja vihdoinkin laittanut luukut kiinni kun huomannut,kuinka likaista paikassa on???
MARMARA
7
3403
Vastaukset
- jESOJKOS
Sitä meitsikin pohdiskellut tässä... tai jos vaan pitävät lomaa / vaihtavat jälleen kerran omistajaa, etelän pojista ei koskaan tiiä :)
- ninnuli7000
tuttava kertoi että oli ollu paikalla ku poliisit tulivat sen sulkemaan pari viikkoa sitten.kuulemma puolen vuoden vuokrat maksamatta. Lukkoseppä vaihtoi samalla lukot.
- maksamatta
ninnuli7000 kirjoitti:
tuttava kertoi että oli ollu paikalla ku poliisit tulivat sen sulkemaan pari viikkoa sitten.kuulemma puolen vuoden vuokrat maksamatta. Lukkoseppä vaihtoi samalla lukot.
niin ei siihen ainakaan poliisit puutu. Tuttavasi on paskanpuhuja
- zzzzzzzzxx
maksamatta kirjoitti:
niin ei siihen ainakaan poliisit puutu. Tuttavasi on paskanpuhuja
Sulla sitä tietoa ko. asiasta tuntuu olevan:)
- Surffari
maksamatta kirjoitti:
niin ei siihen ainakaan poliisit puutu. Tuttavasi on paskanpuhuja
KÄsittääkseni poliisilta voidaan pyytää apua, jos epäillään että vuokraajan taholta tulee ongelmia tai eivät suostu vapaaehtoisesti lähtemään jos häätö on muuten oikeutettu.
- ali ba jaba
tän pvän paikallislehdessä oli huutokauppa ilmoitus helsingintie 8 sijaitsevassa kebab ravintossa. ja allekirjoittaja ei olu omistaja jaba itse vaan ulosottomies. Että eiköhän se siinä atkennut että miksi marmara on kiinni? Se omistaja oli kyllä niin törkee että en yhtään ihmetele vaikka ihmiset sieltä kaikkosivatkin.
- hassua
Hassua että omistaja kuitenkin kulkee kaupoissa minigrip-pussi täynnä rahaa, eikä mitään pieniä seteleitä! Mistä lie nekin rahat ansainnut..:/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2004373
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!422026- 631703
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331363Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581337Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93969SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä26933Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10899Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170818Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186706