Paljonko pelailette?

Niin, tuli tässä mieleeni kysymys. Miten paljon pelaatte simsiä kerrallaan? Ja montako kertaa päivässä/viikossa/kuukaudessa? Ja jos ei ole liikaa vaivaa, niin laittaisitteko ikännekin mukaan. Tuli näemmä useampikin kysymys.. :) Ajattelin tehdä pienimuotoista tutkimusta simsin pelaamisesta. :D
9463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

itse en pelaa ollenkaan-katson vaan, kun poikani pelaa n. 1 kuukaudessa pari tuntia ei aina sitäkään. Oisit kysynyt kuin paljo Hoppy Hotellissa viihdytään :). Vastaus olis ollu toisenlainen. Ikä-äiti? ja poika 9 v.

Äänestä

muutama, 5-6 tuntia saattaa mennä.
joka päivä. minä olen 16 v.

Äänestä
  • Mä oon 11, kohta täytän 12. En pelaile niin hirveesti kun en saa. Semmonen 2 h.

    Äänestä

Itse pelaan ehkä kerran kuukaudessa, jos ei kiinnosta, mutta vaikka joka päivä silloin kun kiinnostus on taas tullut esille. Semmoisina päivinä ehkä jopa 5 - 7 h. Joskus voin tosin pelata vain tunninkin. Olen 13- vuotias. Kohta 13 ja puoli. Yay ^^'

Äänestä

Pelaan melkein joka päivä, mutta joskus en vain ehdi tai sitten ei huvita. Yleensä pelaan about 1-3 tuntia, mutta joskus tosi harvoin saatan pelata kauemminkin. En osaa sanoa paljonko pelailen viikossa tai kuukaudessa. Kas kunnet kysynyt, että paljonko pelaatte vuodessa. xD Iältäni olen siis 13v.

Äänestä

Pelaan simeilläni ajoittan -nyt kesällä olen kaivanut pelin taas esille, sitä ennen pelasin viimeksi helmikuussa.
Kun pelailen, pelaan muutamana päivänä viikossa yleensä koko illan kerrallaan eli ehkäpä 3-6h. Downloadimiseen menee myös aikaa, samoin kuin bosyhopin kanssa värkkäämiseen.
Olen 22.

Äänestä

pari kertaa viikossa pelaan ja kerralla voi mennä jopa 5 tuntia. 16v oon.

Äänestä

No nyt kesällä en ole paljoa ollut kotona ja kohta lähden taas, että simssin peluuni jää aika vähäiseksi.. :P

Mutta normaalisti ehkä pari kertaa viikossa ja kerrallaan tunti kaksi. Eri juttu jos on juuri uusi lisäosa asennettuna, silloin kerrallaan pelaa kyllä enemmänkin ja varmasti seuraavana päivänäkin.

Äänestä

päivässä 1-5 kertaa 3-10 tuntia
12v.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gallupoija kirjoitti:

Niin, tuli tässä mieleeni kysymys. Miten paljon pelaatte simsiä kerrallaan? Ja montako kertaa päivässä/viikossa/kuukaudessa? Ja jos ei ole liikaa vaivaa, niin laittaisitteko ikännekin mukaan. Tuli näemmä useampikin kysymys.. :) Ajattelin tehdä pienimuotoista tutkimusta simsin pelaamisesta. :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu