Sisävalot syttyvät kiihdyttäessä

Nyt ilmeni uusi ongelma sitikkani sähköissä. Ripeästi kiihdytettäessä syttyy ovien aukiolosta varoittava merkkivalo ja sitämyöten myös sisävalot syttyvät päälle. Tämä ongelma ilmeni sen jälkeen kun käytin Veholla korjauttamassa sivuturvatyynyn merkkivalon. Onko kenelläkään ollut vastaavia ongelmia?
5824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Korjaamoilla on työtakuu eli vie vaan sinne samaan paikkaan takaisin, harjoittelu tekee mestarin.

Äänestä

..ja mitä korjaus maksoi. Mulla on myös alkanut
sivutyynyn valo palamaan.

Äänestä

jos sulla sit on joku luukku auki ???

Äänestä

Olen tuon jaa:n kanssa samaa mieltä: Xsaran oven lukot pakkaavat takeltelemaan varsinkin pakkasella ja vaimon Xsarassa samalla tavalla esiintyvä ilmiö poistuu, kun katsoo isolta näytöltä, mikä ovi on auki ja nappaa sen sitten kiinni.

Äänestä

Terve!

Edellinen Berlingo teki tuota. Takaluukun sisävalokatkaisija oli ilmeisesti hieman herkkä.

Niin, miten tämä liittyy tuohon tyynyn merkkivalon huoltoon...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Xsara -98 farkku kirjoitti:

Nyt ilmeni uusi ongelma sitikkani sähköissä. Ripeästi kiihdytettäessä syttyy ovien aukiolosta varoittava merkkivalo ja sitämyöten myös sisävalot syttyvät päälle. Tämä ongelma ilmeni sen jälkeen kun käytin Veholla korjauttamassa sivuturvatyynyn merkkivalon. Onko kenelläkään ollut vastaavia ongelmia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu