Ihmiset, kertokaa minulle! Mikä on 155cm ja 12vuotiaan tavallinen paino? Itse olen 155cm ja 51kg. Olen siis luullakseni ylipainoinen. Ja sitten minulla on tosi isot rinnat ja inhoan niitä. En tietenkään haluaisi olla mikään lauta, mutta silti en mikään LÄSKI ja tosi ISORINTAINEN. Tiedän että lihavempi ihminen on myös isompirintainen kun rasvaa kehittyy rintoihinkin. Minulla on jo hirveästi karvoituta alapäässä ja kainaloissa, eikä muilla luoka n työilläni ole paljoakaan mitään. Menen siis kutoselle. Menkatkin on alkanut jo tammikuussa 2005. Olenko joku "hirveän erilainen" kun kasvan niin nopeasti. Onko siitä mitään haittaa..`? Ärsyttää vaan olla luokkansa "kehittynein"... Voisitteko vastata, Pliis.
Liian nopeasti kasvava?
Ääliö.
8845
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
karvat voi aina ajella pois.
ja pojat tykkää halata tollasia tyttöjä.
enpä usko että sulla on kovin paljoo ylipainoo, ja jos on niin sitä on niin vähän että saat noi "liikakilot" liikunnalla pois.
rupeet vain ajelemaan pyörällä ja lenkkeilemään.
ei se muuta tarvi
mää oon sun ikäses. jos oot 93 syntyny. ite oon hieman pullero 143cm ja 44 tai 45 kiloo maha on semmonen pömppö maha ( mää häpeen sitä ) aina se ei näy pömppömahana mut sillon ku istun nii sillo näkyy. mun mielest et oo ees läski/ylipainonen. haluisin itekki muutamia kiloja pois :D mut mua ihime kyl ei oo kiusattu koulus :O mää oon ollu kaikki kaveri niinku sillai että nauran kaikkien kaas jopa poikien ( ne on huippui ku niil on nii "järkeviä juttui " )
Siis kyllä mullakin on juttuseuraa pojista. Meidän luokkalaiset (hyvät tyypit) pojat, ja tytöt on niinkun keskenään välkillä ja näin. Et voi olla "läski" noilla numeroillas. =D
en kyl mun mielest oo läski pullero vaan. mut semmosii oikeit kavereit ( hyviä ystävii ) on mul hukas paitsi yks joka asuu vähä kauempana ei pysty monesti käymään . mää en monesti ees oo käyny kavereilla. mulla meni mun entisten kavereitten kaa mäsäks ku ne teki mulle kauheen jutun ja laitto kaikki syyt niskoille :( :'(
ette te mitää läskei oo. pieni pömppis sen pitää olla !
Mulla on kaks koulukaveria, joitten kanssa hengaan joskus (HARVOIN!) jossain. Nekään ei oo mitään tosiystäviä. Parasta kaveria minulla ei ole, joten oikeet ystävät puuttuu.. Siis ne pojat, on vaan koulukavreita.
Siis et ole mitenkään ''ylipainoinen'' vaan mukavan naisellinen.. :]
ISOT RINNAT !!! aaaah
'' . kuule POJST on hulluina niihin ..!! ''