Sorma

Voisitko auttaa? Elämäni on vähän niinkuin ajautunut hukkaan. Mitä teen? Eroanko miehestäni, mitä näet tulevaisuuteeni?
189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ajautunut minnekään, mutta on asioita, jotka sekoittavat sitä.sinulla on tunne, että tässäkö tämä nyt on, eikö tämän kummempaa tule,ja kysymys, ovatko valinnat olleet vääriä, painaa mieltäsi.sekava tilanne, mutta korjaantuu.pohjimmiltasi olet ehkä aina tiennyt, että liitossanne puuttuu jokin tai ainakin, ettei kaikki ole niinkuin haluaisit,vaikka suurinpiirtein ,päällisinpuolin kaikki on näyttänyt melko hyvälle.kuitenkin olet jaksanut ja elänyt sitä. sanoisin, ettei mitään peruuttamatonta ole tapahtunut, eikä suhteenne ole kuitenkaan niin pahassa pisteessä, että ero olisi ainut vaihtoehto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mimmu kirjoitti:

Voisitko auttaa? Elämäni on vähän niinkuin ajautunut hukkaan. Mitä teen? Eroanko miehestäni, mitä näet tulevaisuuteeni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu