Sinäkö

aloituksiini aina jotenkin v-mäisesti. Otat varmaan ne ihan tosissaan. Etkö minua sen vertaa tunne, että tietäisit mitä tekisin ja mitä en... Älä pliis vedä täältä mitään johtopäätöksiä!

En tosiaan alkaisi täällä ruotimaan omaa elämääni ja tekojani.Ja sitäpaitsi ei tämänhetkisessä elämässäni edes juurikaan ole kertomisen arvoisia asioita ja vaikka olisikin, niin niitä ei täällä kerrottaisi. En vähimmässäkään määrin haluaisi kertoa parisuhteeni tai minkään ihmissuhteeni yksityisasioita missään julkisella palstalla. Tämä oli naiselta miehelle.
81276
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

vaan pakko unohtaa...

Äänestä
  • niin en haluaisi sinun unohtavan, vaan haluaisin sinun ymmärtävän että tarkoitus ei ole provosoida eikä johtaa harhaan sinua, vaan erästä toista. Tiedät kyllä. Ja olenkin saanut sen mitä halusin, vaikka aikaa siihen meni eikä ollut mikään helppo homma. En alkuun arvannut, että sinä (hän) voisi vetää täältä jotain vääriä johtopäätöksiä. Jossain vaiheessa sen tajusin, mutta uskoin ja luotin siihen että hän tuntisi minut niin hyvin, että tietäisi etten voisi koskaan käyttäytyä niin, mitä kirjoitin.

    Äänestä

mihkään v-mäisesti. Tää vaan kaipaa, ihastelee tai lurittelee.

Äänestä

.... niin, että valitettavasti ei voi tietää. Aina on joku, joka laittaa v-mäisiä vastauksia. Ei niistä kannata mitään päätellä, eikä myöskään päätellä toisen päättelevän jotain. Ei kannata myöskään kertoa mitään ylimääräistä. Täällä on monenlaista kulkijaa.

Äänestä

en ole yrittänyt vastailla sinulle vähään aikaan.

Äänestä
  • jos haluat, mutta toivoin aina että olisit tunnistanut milloin kirjoitin oikeasti sinulle. Minä olen edelleen se ihan sama ihminen kuin aina ennekin enkä halua että saat minusta sitä toisenlaista kuvaa.

    Äänestä

  • toki kirjoitti:

    jos haluat, mutta toivoin aina että olisit tunnistanut milloin kirjoitin oikeasti sinulle. Minä olen edelleen se ihan sama ihminen kuin aina ennekin enkä halua että saat minusta sitä toisenlaista kuvaa.

    Kyllä minä sanomasi tunnistan omistakin värityksistäsi, älä siitä huoli. Vaikken joksus tunnistaisikaa, niin tunteesi kyllä tunnen ja sen mukaan suunnistan silloin. Hahmosi olemus näyttäytyy värikerrosten lävitse. Sydänhahmo siellä taustalla aina muotoutuu. Mielekkään ja tyyntä yötä hulmuava liekkikutri, mielessäni asustelet.

    Äänestä

ja tykkään vastailla viiltävän analyyttisesti ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vastailet kirjoitti:

aloituksiini aina jotenkin v-mäisesti. Otat varmaan ne ihan tosissaan. Etkö minua sen vertaa tunne, että tietäisit mitä tekisin ja mitä en... Älä pliis vedä täältä mitään johtopäätöksiä!

En tosiaan alkaisi täällä ruotimaan omaa elämääni ja tekojani.Ja sitäpaitsi ei tämänhetkisessä elämässäni edes juurikaan ole kertomisen arvoisia asioita ja vaikka olisikin, niin niitä ei täällä kerrottaisi. En vähimmässäkään määrin haluaisi kertoa parisuhteeni tai minkään ihmissuhteeni yksityisasioita missään julkisella palstalla. Tämä oli naiselta miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu