Hizbollahin suomalaiset

ihmiskilvet

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200607174887349_uu.shtml

No niin, taas tätä. Kun Mahmoud Ahmadinejadin ja Iranin kiihkomullahien ym. Hafez al-Hassadien käsikassara Hizbollah oltaisiin viimeinkin pyyhkäisemässä maailmankartalta, niin tietenkin Suomi on taas valmis lähettämään ihmiskilpiä ko. järjestölle.

Kyllä sitä on taas kotona sitten kännissä baretti päässä mukava muistella, kuinka "paikallinen väestö arvosti suomalaisten työtä".

Aivan varmasti arvostikin, kun saivat rauhassa puuhata islamilaista vallnkumousta ja omien (libanonilaisten) järkevien poliitikkojen pommittamista.

2

566

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KOVILLE jätkille

      Katkeruutesi ei helpota, se pahenee.

      • maksaa...

        ... viulut näistä operaatioista? Siihen kun vastaat, niin voit löytää muitakin syitä kritiikkiin, kuin kateuden. Muistaakseni viimeksikin oli YK:lla maksut rästissä vuosikausia ja suomalaiset veronmaksajat rahoittivat sirkuksen.

        Niin, ja ne YK:n rahatkin tulivat jäsenvaltiolta, eli viime kädessä veronmaksajilta. Ja jos on uskominen Libanonissa palvelleisiin tuttaviin, koko touhu oli itse asiassa melkoista pelleilyä.

        Tuosta kateudesta sen verran, että ehkä joku on joskus 60-, tai ehkä vielä 80- luvullakin kadehtinut rt-miehiä, kun he ovat oikein olleet ulkomailla ja tuoneet verovapaan auton.

        Tuosta kovuudesta olen aivan mykistynyt -- jos sinun tarvitsee todella uskotella tuota tarinaa itsellesi, niin se on sinun asiasi.

        Suurin osa tuntemistani rt- joukoissa palvelleista on aivan normaaleja kavereita, joille se on ollut yksi duuni ja kokemus muiden joukossa.

        Sitten on se toinen porukka, jolle se on ollut SE elämää suurempi juttu. Tähän ryhmään tuossa avauksessakin viitattiin, ja kun sananlaskun mukaan "se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa", voidaankin päätellä sinun kuuluvan juuri heihin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1450
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      128
      1160
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      859
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      64
      782
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      58
      668
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      44
      629
    7. 48
      613
    8. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      558
    10. En osaa kirjoittaa sulle edes anteeksipyyntöä

      Koska en tiedä miten voit. Olen hieman kauhuissani ja järkyttynyt, jos olen sinua ahdistanut. Tunteiden prosessointi o
      Ikävä
      29
      552
    Aihe