Sport Getrac

Tietäsköhän kukaan mitähän mahtas maksaa tai saako tollasta lootaa suomen puolelta E30 bemuun.. siis M20:seen koneen perään.
4386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

mun tietääkseni, jos tarkotat samaa kuin M3:ssa

Äänestä

Eli tarkoitat tuota 5-vaiheista laatikkoa, jossa ykkösvaihde löytyy "vasemmalta alhaalta" ja viitosen välitys on suora (1.0:1) eli vastaa nelivaihteisen neolosta.

Arvelisin että kyllä noita saa, mutta taitavat olla aikamoisen harvinaisia. www.varaosahaku.fi löytyy 5-vaihteisia vaikka kuinka, mutta yhdessäkään ei ole mainintaa sport-kaaviosta.

En muuten muista tuota sport-vaihteistoa yhdessäkään M20-koneisessa E30:ssä nähneeni, E21:sissä kylläkin.

Äänestä
  • nyt jotakin.. just tota askia tarkotin, mut empä oo itekkään kyl löytäny. Just niitä 5lovisia löytyy mut ei sitä sporttia!

    Äänestä

Uutena taisi olla saatavissa E30:siin vain 323i ja 325i malleihin. Niihinkin lisävarusteena maksua vastaan. Kovin moni ei sellaisesta ollut valmis maksamaan edes Saksassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sam the man kirjoitti:

Tietäsköhän kukaan mitähän mahtas maksaa tai saako tollasta lootaa suomen puolelta E30 bemuun.. siis M20:seen koneen perään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu