VENÄLÄISIÄ/ ARABIALAISIA NIMIÄ...??

tyttö/poika vauva tulossa t...

Hei kaikki. Kirjoitin tämän saman tuonne poikien palstalle, kun ei tiedä kumpi sieltä nyt on tulossa...
Niin, haluaisin antaa pienokaiselleni Venäläisen /arabialaisen nimen.
(itselläni venäläinen.. :) )
Jos teillä on mielessänne ihania nimiä, arvostaisin, jos jakaisit ne kanssani :)
Ja toivottavasti tulevan lapseni :)
Kiitos jaksaneille!!

23

18661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liisa-Maria

      Venäläisiä: Agafia, Aksenia, Akulina, Aleksandra, Alla, Aljona, Anja, Anna, Annushka, Antonina, Arina, Daria, Darja, Domna, Dunja, Faina, Fekla, Feodora, Galina, Galja, Ija, Ira, Iraida, Irina, Jekaterina, Jelena, Jelizaveta, Jevgenia, Julija, Juljana, Katja, Klaudia, Kira, Ksenia, Larisa, Larja, Lena, Lida, Lidia, Liza, Lizaveta, Ljuba, Ljubov, Ljudmila, Manja, Marija, Margarita, Marina, Marusja, Matrona, Matja, Mila, Muza, Nadezhda, Nadja, Nastasja, Natalja, Nina, Nonna, Njura, Olga, Olja, Paraskeva, Paraskovia, Pelagia, Praskovia, Raisa, Salomonia, Sofija, Sonja, Sveta, Svetlana, Taisia, Tamara, Tanja, Tatjana, Tonja, Valentina, Valeria, Valja, Varvara, Varja, Vassa, Vasilisa, Vera, Vivia, Zhanna, Zinaida, Zina, Zoe ja Zoja. Osa edellä mainituista on lempinimiä.

      Arabialaisia: Aisha, Farhia, Fatima, Fatma, Leila, Nadia, Sabira, Samira.

      • Kiinnostaa1234567890

        Koska se Tonjan nimipäivä olisi Venäläisessa kalenterissa?

        Olisi kiva tietää


      • russkaja

        Mistä hyvä Jumala olette ne venäläiset nimet saanut:)))?! Olette koskan asunet meillä,venäjällä? Zina-on Zinaida ja pelkka Zina nimeä meillä ei kukaan antaa:))))) Ja se on vain esimerki,tässä on paljon virheitä:))) Annushka-on nimi Anna!!! Ja Annushka-on vain lempinimi:)) Ihmiset naura sitten:)))))) Samoin Anja-on ANNA!!! Ja Tonja-on Antonina!!! Eli Antonina-on lempisti Tonja! Voi teittä suomalaisija:)))!!! Nu nasmeshili narod:))) Vsego dobrogo vam:)!!!


      • uskomatonta.

        Venäläisen mukaan Leena ei ole kuin pikkutytön nimi ja että lapsena sanotaan Lenaksi, mutta aikuisena Elenaksi. Toisaalta uskomattoman kuuloinen sepostus.


      • Anonyymi
        russkaja kirjoitti:

        Mistä hyvä Jumala olette ne venäläiset nimet saanut:)))?! Olette koskan asunet meillä,venäjällä? Zina-on Zinaida ja pelkka Zina nimeä meillä ei kukaan antaa:))))) Ja se on vain esimerki,tässä on paljon virheitä:))) Annushka-on nimi Anna!!! Ja Annushka-on vain lempinimi:)) Ihmiset naura sitten:)))))) Samoin Anja-on ANNA!!! Ja Tonja-on Antonina!!! Eli Antonina-on lempisti Tonja! Voi teittä suomalaisija:)))!!! Nu nasmeshili narod:))) Vsego dobrogo vam:)!!!

        Хорошая «русская». Я понимаю ваше беспокойство и согласен с тем, что, дав вашему ребенку прозвище, используемое русскими, многие рассмеются. Но было бы хорошо, если бы вы отнеслись к проблеме более спокойно. Финн часто слышит эти имена друзей и может подумать, что это официальные имена. Он думает, что они кажутся небрежно удобными, и не понимает, как их использовать. Вы не должны быть шокированы тем, что есть люди из другой культуры, которые неправильно понимают ваши вещи. У вас конечно недопонимание насчет нас, финнов, но это не означает конец света)))


    • iitu_

      Kauniita venäläisiä nimiä ovat mielestäni
      tytölle Valentina ja
      pojalle Nikolai

    • mamitus
      • ---

        Kiitti, tää oli hieno, vaikka en alkuperäinen olekaan.


    • bertta

      mukava arabiankielinen nimi joka tulee mieleen heti on Laila taikka Leila

    • Jll

      Niin, taisin Sinulle jo vastatakin tuolla toisella puolen, mutta kuten sanoin, jos todella edustat monikansallisuutta, tietänet niitä itsekin ja kielitaitosi riittää tutkimaan myös nimien TAUSTAN. Onhan typerää antaa nimi, jonka merkitystä ei edes itse tiedä?

      jk. älä toki vastaa.. en lue niitä

    • Atifa

      pyysit arabialaisia/venäläisiä nimiä.. :)

      Mun oma nimi on Atifa

      ja mun lapsit on Nora'h Ali karrar haider hussein :) jos noista apu ni hyvä :)

    • Primrose

      venäläinen tytölle: Alla, Elena, Inna, Irina, Katja, Kira, Lara, Larissa, Nina, Nadja, Tanja, Vera
      ja pojalle: Alexander, Ivan, Jura, Konstantin, Miska, Nikolai, Roman, Ruslan, Stenka,

      ja arabialainen tytölle: Aisha, Alia, Fatima, Kadia, Leila, Mariam, Noora, Rahila, Selma, Zahra
      ja pojalle: Ahmed, Ali, Hasan, Karim, Jafar, Jusuf, Mohammed, Mustaf, Omar, Soliman, Tarik.

      Sekä arabian, venäjän että suomen kieli yhdistyisi esimerkiksi nimissä Selma Katariina tai Ali Konstantin.

      • Primrose

        En yömyöhällä huomannut viestin päiväystä.

        Nyt tiedät varmaan jo lapsen sukupuolen ja nimenkin. Hyvää jatkoa!


      • pppppppppppppppppppp
        Primrose kirjoitti:

        En yömyöhällä huomannut viestin päiväystä.

        Nyt tiedät varmaan jo lapsen sukupuolen ja nimenkin. Hyvää jatkoa!

        nastja.. mielestäni ihana venäläinen tytönnimi


    • Marsupilaami

      Keijo

    • suomineitiiiiii

      Pojalle: Aleksei, Anatoli,Sergei,Alexander, Viktor, Grigori,Vladimir, Leo, Ali, Ahmed, Osama, Muhamed, Tarik,,...
      Neidille: Bushra, Fatima, Mona, Sheherazare, Natalia, Nathalie,Tanja, Anastasia, Alina, Vera, Galina

    • Joku vaan

      Tuliko poika vai tyttö? Ja mikä nimeksi tuli... jos saan kysyä (:

    • Laura

      Eikö Laurakin ole venäläinen nimi?

    • jooo

      arabialisia_tyttöjen nimet
      mariam____noor___nada__fatima__salma__lamia__hiba__huda_suha_shaima__

      poiatin nimet
      abdullah_muhammed_mahmud_hamzah_hasan_muhaned _abdulrahman_kariim

    • KVG_________
      • KVG_________

        Venäläisistä lempparini: Nikita & Rufina
        Arabialaisista: Khalid & Nadia


    • alibaba123

      hakan alibaba

    • Anonyymi

      Rotupetturi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3535
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      108
      2321
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      592
      2256
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2016
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1638
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1638
    7. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      74
      1621
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1501
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1436
    10. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      92
      1391
    Aihe