Pitäisi ostaa tv. En tarvi digi tv:tä, ostan boksin sitten kun on pakko.Kannattaako enää ostaa thompsonin 32" kuvaputki tv:tä jonka saa 299 eurolla? vai olisko viisainta satsata vähintään 1000 euroa ja ostaa taulu tv? Laitoin myös toisen kysymyksen tuossa äsken, koskien taulu tv-merkkiä.
Taulu- vai tavallinen tv?
Nainen12
61362
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
eipä niitä kyllä löydykään pahemmin muuta kuin netanttilasta tai hobbyhallista.kysymys on melkeen sama kun kysyisit että ostaako mustavalko telkkari vai värillinen vain sinä tiedät haluatko nykyaikaisen vai antiikin.
Säästä kunnon tauluun,ja valitse se itse kuvan perusteella,sekä ominaisuuksien mukaan.
Huippuvehkeitä saa nyt halvalla ja mitään lastentauteja niissä, taulujen tapaan, ei ole.
Itse ostin joku viikko sitten Philipsin putkellisen huippumallin. Siinä on ihan rittävän hyvä kuva, etenkin digivirittimen kanssa.
joita esim.gigantti myy,ne hajoo alle aikayksikön.Niillä ei tee mitään.
Mutta kyllä muualta ostettavat Philipsit laatuvehkeitä ovat. Ei minulla ole ollut ongelmia minkään Philipsin laitteen kanssa.
Thompsonia nyt ei kannata ostaa, vaikka maksaisi 2,99. (Kuvan)laatu kun niissä ei kovin kummoinen ole. Jos et juurikaan televisiota katso, niin sitten varmaan kuvaputkellinenkin välttää tarpeisiisi. Kannattaa kuitenkin mieluummin katsella vaikkapa Sonya tai Panasonicia, jos semmoisen vielä jostain löytää.
Ja 26" boksittomia taulutelevisioita saa jo hyvinkin alle 1000 eurolla, joten se voisi olla järkevämpi hankinta. Se kuitenkin on jo riittävän iso normaalikatseluun.