Z3 ulkomailta?

Onko joku jo tuonut? Hinnat vaikkapa Saksassa tai Ranskassa alkuvuosien 96, 97 malleille alkaa olemaan varsin kohtuullisia, alk. n. 10000. Vaan mikä on tullin käyttämä verrokkiauto kun sen ikäisiä ei oikeastaan Suomessa ole myynnissä? Olis vaan kiva alkaa leikkiä Bondia! Onko jollain omakohtaista tietoa ko. autosta?
4396
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Bondi AJOI Z8 ei tota mopo3! ;-)

hyva saitti www.autoscout24.de tai .be

;-)

Äänestä
  • bondi on ajanut mlempia (z3 ja z8) leffassa.

    Äänestä

  • bond kirjoitti:

    bondi on ajanut mlempia (z3 ja z8) leffassa.

    ajanut bmw.stä seuraavia 740ial ja z3 ,z8 ja uusimmassa huristelen vitusti paljo huonommalla aston marttinil

    Äänestä

Itse oon saanut laskureissa kokonaishinnaksi veroineen 1,9 litraselle karvalakki-mallille n. 20 k€. Eli mikäli rahaa löytyy, säästöä samanveroisiin suomalaisiin tulee huomattavasti...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mkv kirjoitti:

Onko joku jo tuonut? Hinnat vaikkapa Saksassa tai Ranskassa alkuvuosien 96, 97 malleille alkaa olemaan varsin kohtuullisia, alk. n. 10000. Vaan mikä on tullin käyttämä verrokkiauto kun sen ikäisiä ei oikeastaan Suomessa ole myynnissä? Olis vaan kiva alkaa leikkiä Bondia! Onko jollain omakohtaista tietoa ko. autosta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu