Raskaana?

Edelliset menkat alkoivat 15.6, todennäköinen hedelmöittyminen tapahtui(?) 6.7 ja nyt eilen tein raskaustestin kun ei menkkoja kuulunut ja positiivinenhan se oli =)
Ihmettelen nyt vain että miten tulos oli nyt jo positiivinen kun olen jostain lukenut että viikkoja on yleensä jo 4 kun testi näyttää positiivista... Voinko siis luottaa tulokseen?
3532
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllähän siihen mun mielestä voi luottaa, onhan viikkoja jo viisi! Ja ylihuomenna alkaa 6.
Se siis lasketaan tuosta 15.6!

Kirjoitin siksi että mullakin oli 15.6, en ole tehnyt vielä testiä, hirvee semmoinen olo että tekis mieli vaan odotella vielä pari viikkoa, että testi varmasti näyttäisi totuutta. Täytyy kai kipaista itsekin apteekkiin!

Äänestä

Kyllä olet raskaana jos positiivista näytti. Positiivinen tulos ei voi tulla ellei ole raskaana.. Onneksi olkoon!!

Äänestä

Näyttää aikaisemmin. Sinun testisi herkkyys oli varmaankin 10.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmettelevä kirjoitti:

Edelliset menkat alkoivat 15.6, todennäköinen hedelmöittyminen tapahtui(?) 6.7 ja nyt eilen tein raskaustestin kun ei menkkoja kuulunut ja positiivinenhan se oli =)
Ihmettelen nyt vain että miten tulos oli nyt jo positiivinen kun olen jostain lukenut että viikkoja on yleensä jo 4 kun testi näyttää positiivista... Voinko siis luottaa tulokseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu