Tietääkö kukaan saako Virosta halvemmalla moottoripyörän ajovarusteita? Ja jos niin mistä sieltä..??
Vastaukset 5
- Timo Veee
Kesäkuussa kävin motomarket.ee -liikkeessä. Pieni kioski ostarin sisäkäytävällä. Tilasin etukäteen kypärän ja noudin sen sieltä. Ihan bueno liike, mutta pieni...
- timo peee
ostari sijaitesee?
Olen menossa tallinnaan maanantaina ja olis myös kiva löytää sieltä mopoliike. - ajomies
timo peee kirjoitti:
ostari sijaitesee?
Olen menossa tallinnaan maanantaina ja olis myös kiva löytää sieltä mopoliike.ota igoriin yhteyttä niin kyllä kaupat löytyy ne on niitä nahkatakki jätkii satamassa kyselevät tarviiko kyytii kysy iigoria ne kyllä neuvoo ne on pimeitä takseja mutta ihan luotettavia. kymmeniä kertoja käynyt ei mitään ongelmia homma pelaa .
- Tane
timo peee kirjoitti:
ostari sijaitesee?
Olen menossa tallinnaan maanantaina ja olis myös kiva löytää sieltä mopoliike.ostaa Monkeyn vai minkälaista mopedia ajattelit?
Onkohan Virossa paljon eri mopomerkkejä myynnissä.
Lieneekö siellä mitään vanhaa Tunturia vastaavaa?
- Virosta 3 tuonut 011
kun menee pärnuun päin noin 5-7 kilometria,niin alkaa löytymään mp-liikkeitä,joissa on erimerkkisiä mp:tä sekä mopoja ja varusteita aivan samoin,kuin suomalaisilla liikkeilla,esim:allrightilla tai vastaavilla,mutta hinnoissa on se hyvinkin huomattava ero,nahkapuku 2-osainen oli 200 euroa kokona 54,joka sopii 80-90 kiloiselle 178 cm miehelle ,mm Dainesin pukuja näkyi olevan,mutta niillä oli hiukan kovempi hinta,mutta edullisempi siltikin ,kuin suomesta ostaessa,pyöriä oli paljon ja edullisempia kuin suomessa ja tuovat satamaan laivaan sen myös ja laiva kuskaa 14 eurolla pyörän suomeen ja ei muuta kuin yullattavaksi ja sitten leimalle,niin pääset samalla viikolla jo ajelemaan,itse olen tuonut 3 kpl museokilville laitettavaa pyörääsieltä ja maksoin hondan 750 1600 euroa ja yhdellä ollut uudesta 34 t ajettuna,joten reilusti alle suomen hintojen ja oli ihan aitojakin tuutteja 1970-1973 mallisia kolmena kappaleena kaikkia noita malleja ja hinnat oli 2000 euron,kun suomessa maksavat museoon rekisteröitynä jopa 8000 ja ylikin esim.nostalgia pyörässä,tosin nostalgiapyrän kaveri tekee ne uusiksi ian alusta loppuun,joten ne vastaa kyllä uutta,kun häneltä ostaa,sillä näkyy muutama tuutti netissä olevan ja muitakin tuontipelejä,lähinnä taitaa harrastuksena Harrikat olla,koska mallit oli ihan huippuja hänellä ainakin kuvien perusteella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän521023Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll17926Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501810- 46747
- 42674
- 37639
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30606Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE172565Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37550Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan59548