Opettaja käski Liisan kirjoittaa aineen jossa oli jännitystä, uskontoa ja romantiikkaa.
Näin se alkaa: Voi luoja! Olen raskaana! Mutta kukakohan on isä?
Aineen kirjoitus
3
2384
Vastaukset 3
- Portsari-Olli
... on taas vetänyt perseet olalle ja hekottelee huonomuistisena, mitä pätkiä aivokopan pohjalle onkaan sattunut tarttumaan.
Kyseessä on ikivanha englantilainen menestysromaanin kirjoitusopas, jonka mukaan kirjaan täytyy sisältyä uskontoa, tunnepaloa,aatelisia, seksiä ja mystiikkaa. Romaani kuuluu vapaasti suomennettuna:
"Hyvä Luoja, kirkaisi hysteerinen kreivitär. Olen raskaana, enkä tiedä, kuka on isä."- Kantaasiakas
Jovain paremman ja varmasti alkuperäisen laitoit. ;-))))
Blondi näki lehdessä ilmoituksen,että pätevä romaani saa töitä. Hän meni kirjastoon,lainasi Sodan ja rauhan sekä vei sen työvoimatoimistoon.
Mikä on mustalaisen vanhin lapsi?
-esikoisromaani - ruttu
Kantaasiakas kirjoitti:
Jovain paremman ja varmasti alkuperäisen laitoit. ;-))))
Blondi näki lehdessä ilmoituksen,että pätevä romaani saa töitä. Hän meni kirjastoon,lainasi Sodan ja rauhan sekä vei sen työvoimatoimistoon.
Mikä on mustalaisen vanhin lapsi?
-esikoisromaaniopettaja käski kirjoittaa tarinan joka olisi uskonnollinen,totuudenmukainen ja jännittävä.
minä kirjoitin:
voi luoja!olen raskaana, mutta kuka on isä?!
tollasena mä oon sen kuullu..mietin muutenkin et mikä osa siinä oli romanttinen?olen raskaana vai? siit on kuule romantiikka kaukana.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1051284Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91787Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35691- 47667
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja119558Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat30531Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol32516Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö182498Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!
Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi23497- 59483